Subota 20.04.2013.
23:37
Vestionline, Beta A

Pobede Reala i Barselone pred polufinale LŠ

Fudbaler Barselone Cesk Fabregas postigao je gol za pobedu od 1:0 protiv Levantea, dok je Real Madrid rutinski savladao Betis sa 3:1.

Meč viner - Cesk Fabregas

Barselona je igrala bez prvog strelca Lionela Mesija, koji pokušava da zaleči desnu tetivu za polufinale Lige šampiona protiv Bajerna u utorak. Napad tima delovao je sporo i bez kreativnosti, a tek je Fabregas šest minuta pre kraja meča postigao gol i tako obezbedio nova tri boda u šampionatu Španije.

Defanzivac Barselone Erik Abidal igrao je svih 90 minuta, što mu je prva utakmica u prvom timu još od februara 2012.

Barsa je tako ostala na sigurnom putu da osvoji novu titulu, pošto ima 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Real na šest kola pre kraja.

Mesut Ozil je postigao dva gola za Real u pobedi protiv Betisa 3:1, a Madriđane već u sredu očekuje meč sezone protiv Borusije Dortmund. Male probleme Realu stvara činjenica da su Marselo i Luka Modrić morali da izađu ranije iz igre zbog povreda, a Žoze Morinjo je i pored toga odmarao nekoliko prvotimaca.

Mečevi u Barseloni i Madridu počeli su minutom ćutanja zbog žrtava Bostonskog maratona.

U ostalim mečevima Valensija je pobedila Malagu ubedljivo sa 5:1, dok je Valjadolid srpskog trenera Miroslava Đukića, odigrao je nerešeno na gostovanju Granadi rezultatom 1:1.