1
Nedelja 28.04.2013.
18:08 >> 23:27h

Ljajić asistencijom i golom srušio Sampdoriju

Na mečevima 34. kola Serije A Fiorentina je pobedila Sampdoriju u gostima sa 0:3, Roma je het-trikom Osvalda deklasirala Sijenu sa 4:0, Milan je nadigrao Kataniju 4:2, Juventus je slavio na gostovanju Torinu 0:2, Đenova je osvojila tri boda na gostovanju Kjevu 0:1, a pobedu zabeležio i Palermo i to protiv Intera 1:0.

"Pozdrav" za Delija Rosija - Adem Ljajić

Fudbaleri Fiorentine pobedili su danas u gostima Sampdoriju sa 0:3:0 u 34. kolu Serije A i tako samo na kratko prestigli Milan na trećem mestu na tabeli, koje vodi u Ligu šampiona. "Roso-neri" će svoju utakmicu igrati večeras od 20.45 sati.

Strelci za Fiorentinu u Đenovi bili su Huan Kuardado, Adem Ljajić posle sjajnog šuta u prvom poluvremenu i Alberto Akvilani koji je na asistenciju srpskog fudbalera zatresao mrežu domaće Sampdorije, koju sa klupe sada predvodi nekadašnji strateg "viole" Delio Rosi.

Ljajiću je današnji pogodak bio je deveti u italijanskom prvenstvu ove sezone, a ovaj gol bi mu mogao biti omiljen, jer je postignu protiv trenera koji ga je nedavno udario.

Vodeći na tabeli Juventus pobedio je u gostima gradskog rivala Torino sa 0:2 golovima Artura Vidala u 86. i Klaudija Markizija u 91. minutu.

Fudbaleri Milana pobedili su ekipu Katanije sa 4:2, iako su dva puta gubili. Katanija je prvi put povela preko Nikole Legrotaljea u 30. minutu, a izjednačio je Matje Flamini u 45. Novu prednost gostima doneo je Gonsalo Bergesio u 65, ali je Đampaolo Pacini golovima u 74. i 77. minutu doneo preokret i pobedu svom timu.

Konačnih 4:2 postavio je Mario Baloteli u 91. minutu iz penala.

Milan je tako zadržao treće mesto na tabeli sa 62 boda, jednim više od Fiorentine.

Ubedljivu pobedu zabeležila je i ekipa Rome, koja je na svom stadionu sa 4:0 savladala Sijenu. Tri gola za Rimljane postigao je Pablo Osvaldo, dok je jedan gol dao Erik Lamela.

Đenova je u gostima golom Marka Borijela pobedila Kjevo sa 0:1, čime je osvojila veoma važna tri boda u borbi za opstanak, ali to je isto uspelo i Palermu koji je pogotkom Josipa Iličića dobio Inter u čijim redovima je težu povredu doživeo Zaneti.

Parma i Lacio igrali su nerešeno bez golova.