1
Utorak 30.04.2013.
22:47

LŠ: Pobeda Reala, ali Borusija u finalu

Fudbaleri Borusije Dortmund plasirali su se večeras u finale Lige šampiona, pošto su posle poraza na "Santjago Bernabeu" sa 2:0, sa ukupnim rezultatom 4:3 eliminisali Real Madrid.

Neven Subotić odigrao odličan meč

"Kraljevski" klub pobedio je danas Borusiju sa 2:0, ali to nije bilo dovoljno da nadoknadi minus od tri gola iz Dortmunda, gde je pre šest dana poražen sa 4:1.

Real je slavio golovima Karima Benzeme u 83. i Serhija Ramosa u 88. minutu.

Madriđani su od samog početka utakmice krenuli ofanzivno, ali u prvih 20 minuta, iako su imali tri dobre šanse nisu uspeli da dođu do gola. Dortmund se potom oslobodio pritiska Reala, ali ni ekipa Jirgena Klopa nije uspela da zatrese mrežu golmana Dijega Lopesa.

Najbolje prilike Borusija je imala u drugom poluvremenu, kada je nakon dominantne igre, Levandovski dva puta opasno ugrozio gol domaćih od koji je drugi priliku zapucao u prečku, da bi potom Gundogan sa pet metara šutirao u golmana Madriđana.

Kada su gosti promašili svoje prilike, a trener Reala Žoze Murinjo izmenio sva tri igrača i bacio sve karte na sto, usledio je pogodak rezerviste Karima Benzeme. On je ispratio akciju sa boka i odlično reagovao na centaršut zabivši loptu sa pet metara iza odličnog Vajdenfelera.

Samo pet minuta kasnije Serhio Ramos je sa nekoliko metara takođe zakucao loptu pod prečku gola gostiju, ali odbrana predvođena srpskim reprezentativcem Nevenom Subotićem odigrala je sjajano u nadoknadi vremena i uspela je da obezbedi plasman "milionera" u finale Lige šampiona.

Borusija će tako igrati u finalu 25. maja na Vembliju protiv boljeg iz duela između Barselone i Bajerna iz Minhena, gde su Bavarci u prvom meču slavili sa 4:0.