Četvrtak 02.05.2013.
21:32
Vestionline, Beta A

Zvezda trijumfovala na gostovanju Jagodini

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u gostima ekipu Jagodine sa 2:3, u 26. kolu Super lige Srbije.

Jedan gol postigao, jedan namestio - Kadu

Strelci za Zvezdu bili su Kadu Mendeš u četvrtom, Abiola Dauda u 25. i Luka Milunović u 52. minutu, dok su pogotke za Jagodinu postigli Miloš Stojanović u 39. i Milan Đurić u 51. minutu.

Zvezda je prvi put povela kada je Kadu iskoristio grešku golmana gostiju Igora Bondžulića, koji je loše ispucao loptu do Brazilca, a on je "povukao", ušao u šesnaesterac i lako ga savladao.

Prednost beogradskog kluba od 2:0 doneo je Dauda, koji je iskoristio centaršut Kadua i pored dvojice protivničkih igrača udarcem glavom dao gol.

Jagodina je prvo smanjila prednost gostiju preko kapitena Stojanovića u 39. minutu, da bi u 51. izjednačila. Ipak, samo minut posle izjednačenja Luka Milunović je doneo Zvezdi novu prednost i postavio konačan rezultat.

Zvezda je od 65. minuta bila sa igračem manje, pošto je Marko Vešović dobio direktan crveni karton. Jagodina je tada potpuno preuzela inicijativu, stvorila nekoliko dobrih šansi, ali nije uspela da dođe do novog izjednačenja.

Fudbaler domaćih Mohamed El Monir takođe je završio utakmicu pre kraja, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen u nadoknadi vremena.

U preostalim utakmicama OFK Beograd je pobedio Radnički 1923, a jedini gol dao je Grbić u samom finišu prvog poluvremena, dok su fudbaleri Vojvodine pobedili na svom terenu ekipu Rada sa 1:0, a gol vredan tri boda postigao je kapiten domaćih Miroslav Vulićević u 81. minutu.

Zvezda je i dalje na samo dva boda zaostatka u odnosu na prvoplasirani Partizan koji je pobedio Radnički iz Niša sa 3:1, a ima sedam više od trećeplasirane Vojvodina koja ima 52 boda.