0
Subota 27.02.2010.
14:22

JSL: Proleće donelo kišu golova

Početak drugog dela sezone Jelen Superlige na svačije iznenađenje i zadovoljstvo donelo je dosta golova u mrežama, ali i jako malo publike na tribinama. Partizan je u Čačku nadigrao Borac sa 3:0, Ignjatijević doneo pobedu Zvezdi, Vojvodina teškom mukom slavila nad Hajdukom sa 3:2, pobede Mladog radnika, Smedereva i Metalca.

Fudbaleri Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju ekipi Borca rezultatom 3:0.

Crno-beli su u Čačku poveli golom Brazilca Klea u 5. minutu, a ofanziva gostiju je nastavljena i nakon toga, pa je do poluvremena bilo 0:2, pošto se i Fejsa u 43. minutu upisao u strelce. Partizan je i u drugom poluvremenu nastavio tamo gde je stao u prvom. Na 3:0 u 48. minutu povisio je prolećno pojačanje Davidov, pa su se gosti zadovoljni visokim vođstvom do kraja trudili da drže loptu u svojim nogama i na kraju su sasvim zasluženo pobedili.

Zvezda je bolje ušla u meč od gostiju iz Jagodine i već u 33. minutu Ninkov je iznudio penal posle prodora sa desnog boka, ali je sudija Miodrag Gogić primorao Kadua da ponovi udarac sa bele tačke nakon što je savladao Zečevića. Golman Jagodine je u drugom pokušaju zaustavio udarac Zvezdinog veziste. Pet minuta kasnije nakon kombinacije iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora Lazetića i Bogdanovića lopta je stigla do Ignjatijevića koji je topovskim udarcem sa 20 metara doneo prednost jesenjem prvaku posle prvih 45 minuta.

Jagodina je u drugom poluvremenu imala više od igre, a najviše problema odbrani Zvezde zadavao je njen bivši igrač Perica Ognjenović, dok je domaćin uglavnom preko kontre pokušavao da postigne drugi gol. Gosti su najbolju priliku propustili kada je Novković sjajno šutirao sa oko 15 metara, ali je Saša Stamenković još boljom intervencijom sprečio izjednačenje.

U Novom Sadu je Vojvodina dočekala Hajduk iz Kule, a u prvom poluvremenu je postignuto čak četiri gola, tri u periodu od 180 sekundi. Hajduk je poveo preko Marjanovića posle centaršuta u 3. minutu, Mrđa je izjednačio već u narednom napadu, ali su Kuljani povratili prednost za samo 60 sekundi novim golom Marjanovića. Novo uzbuđenje i poravnanje domaćinima doneo je Tumbaseviću 36. minutu. Da ne bude iznenađenje već na startu proleća, sva tri boda Vojvodini doneo je Tumbasević pogotkom u poslednjem minutu utakmice.

Rad je u Smederevu poveo sa 0:1, a Kaluđerović je "građevinare" doveo do prednosti već u 6. minutu. Domaćini su do izjednačenja stigli u uvodnim minutima drugog poluvremena, a strelac je bio Ognjenović za 1:1. Sva tri boda domaćinu doneo je Ranković u 77. minutu utakmice.

Javor je u Ivanjici poveo protiv Čukaričkog u 8. minutu preko Gogića, a gosti su do izjednačenja došli nakon jednog minuta, čim su izveli loptu sa centra u prilici se našao Vukajlović i sigurnom realizacijom je poravnao rezultat na 1:1. Na poluvreme se ipak otišlo sa prednošću domaćina od 2:1, a gol je zabio Cvetković. Bod Čuki je doneo Stojmirović pogotkom u 52. minutu.

Mladi Radnik je u prvom minutu meča u Požarevcu postigao gol protiv BSK-a, a egzekutor je bio Luka. Konačan rezultat od 2:0 postavio je Nedeljković u zaustavnom vremenu.

Pobedu Metalcu nad Napredkom doneo je Krasić golom u 64. minutu sa bele tačke.