0
Subota 06.03.2010.
20:18 >> 22:55h

Juventus slavio u Firenci

U derbijima 27. kola Serije A , fudbaleri Juventusa pobedili su na gostovanju Fiorentinu rezultatom 2:1, dok su Roma i Milan na "Olimpiku" odigrali bez golova.

Golove za torinski klub postigli su Brazilac Dijego u drugom i Groso u 68. minutu. Jedini pogodak za domaće zabeležio je Markioni u 32. minutu.

Juventus je ovom pobedom ponovo zauzeo četvrtu poziciju u prvenstvu, sa 44 osvojena boda, jednim više od Palerma koji u nedelju dočekuje ekipu Livorna.

Večeras je na programu bio i drugi derbi italijanskog šampionata u kojem su Roma i Milan podelili bodove rezultatom 0:0.

Najbolje prilike propustio je napadač Milana Marko Borijelo, pa sada "rosoneri" imaju 55 bodova, samo tri manje od lidera šampionata Intera koji u nedelju dočekuje ekipu Đenove.