0
Subota 06.03.2010.
23:15 >> 00:13h

Barsa remizirala, Real prvi na tabeli

Fudbaleri Almerije i Barselone igrali su večeras bez pobednika 2:2, dok je Real na svom "Santjago Bernabeu" savladao Sevilju sa 3:2, i tako izbio na prvo mesto Primere, nakon mečeva 25. kola.

Domaćin u Almeriji poveo je u 12. minutu pogotkom Sisme, a izjednačio je Mesi u 42. iz slobodnog udarca. Almerija je ponovo došla u vođstvo u 57. minutu autogolom Pujola, a konačan rezultat postavio je Mesi u 66 minutu.

Barselona je od 60. minuta igrala sa fudbalerom manje, pošto je isključen Zlatan Ibrahimović, a nešto ranije glavni arbitar ovog meča isključio je i trenera gostiju Pepa Gvardiolu, posle burne reakcije na jednu sudijsku odluku.

Barselona je posle 25. kola morala da prepusti primat na vrhu tabele, jer se Real posle pobede nad Seviljom 3:2, izjednačio po broju bodova, ali Madriđani imaju bolju gol razliku.

"Kraljevski klub" je u veoma lepom i dramatičnom meču uspeo da preokrene rezultat, iako je gubio sa 0:2. Prvi gol za goste postigao je Ćabi Alonso ali u pogrešnu mrežu, a prednost je duplirao srpski reprezentativac Ivica Dragutinović iz slobodnog udarca sa preko 30 metara u 52. minutu.

Ipak, to nije bilo dovoljno ni za jedan bod, jer je najpre Kristijano Ronaldo smanjio u 60, a onda je defanzivac Serhio Ramos u 64. minutu poravnao rezultat. Pobedu i prvo mesto na tabeli španske Primere, Madriđanima je doneo Holanđanin Rafael van der Vart pogotkom u nadoknadi vremena.

Deportivo je ranije danas pobedio Tenerife 3:1 golovima Rodrigeza u 33, Guardada u 55. i Kolota u 67. minutu. Jedini gol za goste postigao je Hens u 18. minutu.