Nedelja 29.09.2013.
14:06 >> 22:57h
Vesti A

Juventus je gazda u Torinu, Ljajić strelac za Romu!

U derbiju 6. kola italijanskog šampionata, Juventus je na Olimpijskom stadionu savladao gradskog rivala, ekipu Torina sa 1:0.

Žestoko u derbiju: Vidal i Ambrosio

Gol odluke postigao je Pol Pogba u 53. minutu posle velike gužve u šesnaestercu, prečku je pogodio Karlos Tevez, a odbijenu loptu Pogba je glavom smestio u mrežu. Tako se i posle ovog gradskog derbija radovao crno-beli deo Torina. Trener gostiju Antonio Konte je na ovoj utakmici izostavio iz tima Pirla, Vučinića, Ogbonu i Kvaljeralu, ali je Juventus dominirao tokom svih 90 minuta, popularni "bikovi" nisu imali nijednu šansu pred mrežom Đanluiđija Bufona.

U večernjem terminu Roma je na svom stadionu deklasirala Bolonju sa 5:0, a strelac poslednjeg gola u 85. minutu bio je Adem Ljajić. Popularna "vučica" je tako nastavila fenomenalan niz, iz šest mečeva ima isto toliko pobeda, i nalazi se na čelnoj poziciji u Seriji A.