Nedelja 10.11.2013.
19:09
Vesti A

Da ga još više zamrze: Van Persi upucao svoje "tobdžije"

U velikom derbiju na Old Trafordu šampion Junajted pobedio vodeći Arsenal golom sjajnog Holanđanina. Nemanja Vidić zamenjen na poluvremenu posle sudara sa golmanom De Heom

Odlučio derbi: Robin van Persi postiže jedini gol na Old Trafordu

Šampion se definitivno vratio! Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su u velikom derbiju vodeći Arsenal sa 1:0, a jedini gol postigao je upravo nekadašnji igrač londonskih "tobdžija", Robin Van Persi!

Sjajni Holanđanin je odlično skočio posle kornera koji je u 27. minutu izveo Vejn Runi i savladao golmana gostiju, Vojčeka Šćešnjija.

Van Persi nije krio oduševljenje posle pogotka, jasno pokazujući da je postao pravi "đavo", iako je uoči meča menadžer gostiju Venger rekao da će "Van Persi uvek ostati igrač Arsenala".

Mančester Junajted je mnogo bolje otvorio meč, zasluženo poveo i diktirao tempo, a Arsenal zaigrao kako zna tek u drugoj polovini drugog poluvremena, kad je preuzeo incijativu i stvorio nekoliko šansi, ali nije uspeo da izbori makar remi.

To je drugi poraz Arsenala ove sezone u Premijer ligi, prvi posle devet uzastopnih mečeva u kojima su "tobdžije" zabeležile osam pobeda i jedan remi. Ovim trijumfom "crveni đavoli" su potvrdili da su izašli iz krize posle slabijeg starta sezone. Bio je to, posle dva vezana poraza u septembru od Sitija i Vest Bromviča, peti meč u kome ekipa Dejvida Mojesa nije izgubila, a treća uzastopna pobeda, pa Junajted sad zauzima peto mesto sa samo pet bodova manje od vodećeg Arsenala.

Jedini gubitak za "đavole" je povreda kapitena Nemanje Vidića. Srpski defanzivac je stradao u finišu prvog poluvremena kad se sudario sa golmanom svoje ekipe, Špancem Davidom de Heom. Njega je na početku drugog poluvremena zamenio engleski reprezentativac Tom Kleverli.