0
Četvrtak 11.03.2010.
23:43

LE: Jovanović strelac u trijumfu Standarda u Atini

Fudbaleri Standarda pobedili su večeras u Atini ekipu Panatinaikosa rezultatom 3:1 u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Standard je već u 16. minutu poveo sa 2:0, a goste iz Belgije do prednosti je doveo Vitsel u osmom, da bi srpski reprezentativac duplirao prednost osam minuta kasnije. Grci se na startu drugog dela igre vraćaju u igru pogotkom Vintre, ali De Kamargo 15-tak minuta pre kraja utakmice, na asistenciju Laneta Jovanovića, donosi Standardu veliku prednost pred revanš u Liježu.

Juventus je u Torinu pobedio Fulam 3:1, a zanimljivo je da su sva četiri gola postignuta u prvom poluvremenu. "Stara dama" je povela golovima Legrotaljea u devetom i Zebine u 25, onda je Etuhu smanjio u 36, ali je Trezegea u 45. minutu doneo veliku prednost domaćima, pred revanš na "Krejven Kotidžu u Londonu.

Epitet derbija osmine finala Lige Evrope potvrdili su Valensija i Verder, koji su u odličnom meču na "Mestalji" završili nerešeno 1:1. Gosti su poveli u 24. minutu pogotkom Fringsa iz penala, a izjednačio je Mata u 57. minutu. Domaćin je igrao napadački i bez isključenog Banege, a više od pola sata sa igračem manje imalo je za rezultat da konačno zatresu mrežu ekipe iz Bremena.

Benfika i Marsej odigrali su takođe 1:1. Domaćin je došao prvi u vođstvo u 76. minutu golom Pereire, a izjednačio je Hatem Ben Arfa u poslednjem minutu meča.

Ranije danas Lil je savladao Liverpul 1:0, Hamburg je bio bolji od Anderlehta 3:1, Rubin i Volfsburg su odigrali nerešeno 1:1, dok je bez golova završio meč između Atletika i Sportinga.