2
Nedelja 23.03.2014.
22:51
Vesti, Beta A

To mogu samo Barsa i Real: Sedam golova, tri penala, dva preokreta i crveni karton!

Lionel Mesi postigao tri gola, dva iz penala i jednom asistirao za veliku pobedu Katalonaca na Santijago Bernabeu - 4:3

Prvi od Mesijeva tri gola večeras: Omaleni Argentinac je postao rekorder "El Klasika" pošto je u karijeri čak 21 put zatresao mrežu Real Madrida

Fudbaleri Barselone pobedili su u Madridu Real sa 4:3 u poslednjoj nedeljnoj utakmici u 29. kolu španske Primere. Utakmicu na stadionu Santjago Bernabeu obeležila su tri jedanaesterca, dva preokreta i jedan crveni karton.

Prvi gol na meču viđen je u sedmom minutu, kada je Andres Inijesta iskoristio asistenciju Lionela Mesija i doveo Barselonu do prednosti.

Prednost Katalonaca trajala je svega 13 minuta, pošto je Karim Benzema iskoristio odličan centarssut Anhela di Marije i glavom savladao Viktora Valdesa.

Francuz je u 24. minutu doneo preokret kraljevskom klubu, ali je Mesi svojim prvim golom u 42. izjednačio i ekipe odveo u egalu na poluvreme.

Dugo će se u Španiji raspravljati i o suđenju Maljenka, pošto je arbitar u drugom poluvremenu dosudio čak tri penala - jedan je realizovao Portugalac, a dva Argentinac. Prvo je Kristijano Ronaldo doveo Real u 55. minutu do nove prednosti, da bi Mesi u 65. i 84. Barselonu vratio u šampionsku trku.

Direktan crveni karton zaradio je kapiten kraljveskog kluba Serhio Ramos, koji je oborio Nejmara u šesnaestercu u 63. minutu i skrivio prvi penal za Katalonce.

Takođe, Mesi je sa tri pogotka postao najbolji strelac u "El Klasiku", pošto je postigao 21 gol na mečevima sa Realom. Argentinac je na prvom mestu prestigao sunarodnika Alfreda Di Stefana postigavši 19, 20. i 21. gol protiv Real Madrida.

Real Madrid šest godina nije pobedio Barselonu na Santjago Bernabeu u prvenstvenim utakmicama.

Na liderskom mestu u Primeri i dalje se nalazi Real sa 70 bodova, koliko ima i Atletiko, dok je Barselona treća sa 69.