0
Subota 27.03.2010.
20:04

Roma pobedila Inter i prišla na bod razlike

Fudbaleri Rome pobedili su večeras u Rimu ekipu Intera rezultatom 2:1 u prvom meču 31. kola italijanske Serije A, čime su se uključili u borbu za titulu, jer su aktuelnom šampionu prišli na samo jedan bod zaostatka.

Roma je od početka meča krenula agresivnije, a domaći su u vođstvo stigli u 17. minutu pogotkom Danijelea De Rosija. Do kraja prvog poluvremena Inter je imao inicijativu, ali su Eto, Milito i Snajder propustili nekoliko odličnih šansi da stignu do izjednačenja.

Za milanski klub igrao je i kapiten srpske reprezentacije Dejan Stanković, koji je zamenjen u 60. minutu. Umesto srpskog fudbalera u igru je ušao Makedonac Goran Pandev. Inter je nastavio sa napadima što mu se isplatilo u 67. minutu, kada je Milito poravnao rezultat. Fudbaleri Rome su protestovali kod sudije Morgantija, jer su smatrali da je Milito bio u ofsajdu u akciji koja je prethodila pogotku, ali bez uspeha.

Gosti iz Milana su nastavili sa napadačkom igrom, ali nisu iskoristili svoje šanse, a Roma je do kraja meča ipak uspela da odgovori angažovanijom igrom, koja je urodila plodom u 73. minutu, kada je Luka Toni sa 10-tak metara pogodio "malu mrežicu" gola Žulija Cezara. Lider šampionata je do kraja meča napadao, i imao je odlični priliku u 94. minutu, ali je Milito uspeo da zatrese samo stativu gola Rome.

Inter je ostao na prvom mestu na tabeli sa 63 boda, dok je Roma na drugoj poziciji sa samo poenom manje. Na trećem mestu je Milan sa 59 bodova, a "roso-neri" sutra na svom terenu dočekuju Lacio.

Na četvrtom mestu učvrstila se ekipa Palerma koja je večeras kao domaćin savladala Bolonju rezultatom 3:1. Junak utakmice bio je Fabricio Mikoli, koji je postigao het-trik. Omaleni napadač je pogađao u 10, 43 i 79. minutu iz penala, dok je u prvom poluveremu, goste jedno vreme držao u igri pogodak Adailtona.