0
Subota 03.04.2010.
16:02 >> 21:38h

Čelsi trijumfom u Mančesteru preuzeo vrh

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na stadionu "Old Traford" ekipu Mančester junajteda rezultatom 2:1 u derbi meču 33. kola engleske Premijer lige.

Golove za Čelsi postigli su Džo Kol u 20. i Didije Drogba u 78. minutu, a jedini strelac za domaće bio je Federiko Makeda u 81. minutu.

Čelsi je pet kola pre kraja prvenstva preuzeo prvo mesto na tabeli Premijer lige sa 74 boda, dok je Mančester junajted drugi sa dva poena manje.

Ekipe su ušle oprezno u meč, a prvi udarac ka golu protivnika uputio je Mančester junajted. Evra je sa oko 20 metara šutirao po sredini gola, ali je Čeh lako odbranio njegov udarac. Londonski klub je došao u vođsto u 20. minutu. Maluda je odlično prošao po levoj strani i uputio centaršut u šesnaesterac Junajteda gde se najbolje snašao Džo Kol, koji je petom sa pet metara poslao loptu u mrežu Van der Sara.

Fudbaleri Junajteda tražili su penal za svoj tim u 26. minutu posle duela Parka i Žirkova, ali je sudija Majkl Din koji je u dosadašnjom delu šampionata pokazao više nego duplo penala od bilo kojeg drugog sudije Premijer lige, ostao je nem. Samo pet minuta kasnije i igrači Čelsija su tražili jedanaesterac posle duela Anelke i Nevila u šesnaestercu domaćih. Do kraja prvog poluvremana domaći su imali više od igre, ali nije bilo promene rezultata.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Čelsi u 48. minutu. Fereira je odlično prošao po desnoj strani, ali je sa nekoliko metara šutirao pored gola Čeha. Domaći fudbaleri su ponovo tražili penal u 72. minutu posle navodnog igranja rukom Malude u svom šesnaestercu. Junajted je zaigrao otvorenije, što je omogućilo fudbalerima Čelsija da stvaraju šanse iz kontranapada, što im se isplatilo u 78. minutu, kada je precizan bio Drogba. On je primio loptu u šesnaestercu domaćih, a onda je iskosa sa oko 10 metara pogodio mrežu Junajteda. Fudbaleri ekipe sa "Old Traforda" protestovali su kod sudije Dina, jer je Drogba bio u ofsajdu, ali je arbitar pokazao na centar.

Samo tri minuta kasnije domaći su smanjili na 2:1. Nani je uputio odličan centaršut sa leve strane, a lopta je posle odbrane Čeha pogodila Makedu i završila u mreži Čelsija. Domaći su imali inicijativu do kraja meča, ali promene rezultata nije bilo, pa su "plavci" velikom pobedom na "Tetru snova", ponovo preuzeli lidersku poziciju.

Fudbaleri Arsenala pobedili su Vulverhemton sa 1:0 golom Danca Niklasa Bentnera u četvrtom minutu nadoknade meča i tako "tobdžijma" produžio nadu da posle šest godina može do titule u Premijer ligi.

Arsenal se bez pomoći povređenih Ceska Fabregasa i Andreja Aršavina mučio sa Vulvsima, koji su postavili "bunker" ispred svog gola posle isključenja Henrija u 66. minutu. Ataci ekipe Arsena Vengera isplatili su se u poslednjim sekundama meča kada je Bentner postigao gol i tako svoj tim, pet kola pre kraja prvenstva doveo do boda manje od Mančeter junajteda i tri od lidera Čelsija.

Sanderlend je na stadionu "Svetlosti" preslišao Totenhem sa 3:1 i tako prekinuo niz "pevaca" od tri pobede. Trijumf domaćina mogao je da bude ubedljiviji da dvostruki strelac Bent nije uspeo da promaši čak dva jedanaesterca.

Stouk pobedom na Halom (2:0) može mirno da čeka finiš sezone u sredini tabele, što neće biti slučaj sa Boltonom, koji je na "Ribok" stadionu poražen od Aston Vile sa 0:1. Blekburn nije uspeo da savlada "prepolovljen" tim Portsmuta (0:0), ali "Roversi" takođe ne moraju da brinu za opstanak u društvu najboljih timova Engleske.

U poslednje meču dana Mančester siti je deklasirao u gostima ekipu Barnlija rezultatom 1:6 (0:5), čime je zauzeo četvrto mesto na tabeli.

Ekipa Roberta Manćinija "demolirala" je domaćina na samom startu meča kada je u prvih sedam minuta, golovima Adebajora, Belamija i Teveza povela sa 3:0. Emanuel Adebajor i Partik Vijera (debitanski gol) potrudili su se da vrha na napune mrežu Barnlija u prvom poluvremenu, a Belgijanac Kompani povisio je na 6:0 u 58. minutu, dok je počasni gol za domaćina dao Flečer u 72.