0
Utorak 04.11.2014.
20:28 >> 01:27h

LŠ: Mitrović u 90. minutu šokirao Vengera, preokret Juventusa (SVI GOLOVI)

"Ludnica" u Ligi šampiona! Arsenal je do 62. minuta na "Emiratima" vodio 3:0 protiv Anderlehta, ali je belgijski šampiona na kraju izvukao bod golom našeg reprezentativca Aleksandra Mitrovića u 90 minutu. Osim pogotka, bivši fudabler Partizana je iznudio penal iz koga je Bore smanjio na 3:2. Juventus je posle preokreta savladao Olimpijakos, ali "stara dama" može da žali jer je u petom minutu sudijske nadoknade Vidal promašio penal, pa sada grčki prvak ima bolji međusobni skor (1:0 za crveno-bele u Pireju) od torinskog giganta.

Pokazao Albancu Hasiju da mu je mesto u startnoj postavi Anderlehta: Aleksandar Mitrović postigao izjednačujući pogodak za tim iz Brisela na "Emiratima" u 90. minutu

Na osam susreta videli smo 27 golova, pregršt uzbuđenja, lepIh akcija, šokantnih preokreta. Nekadašnji golgeter Partizana Aleksandar Mitrović meč na "Emiratima" je počeo sa klupe, a pogotkom kao da je poručio Albancu Hasiju na klupi kluba iz Brisela da je pogrešio. Sjajno se naš reprezentativac ubacio u šesnaesterac "tobdžija" i glavom postigao gol koji je šokirao sve na "Emiratima", a pogotovo francuskog stručnjaka Arsena Vengera.

Juventus je slavio u Torinu protiv Olimpijakosa, ali zadovoljniji mogu da budu gosti iz Pireja. Crveno-beli su vodili 2:1, a onda je za samo minut "stara dama" preokrenula rezultat, autogolom Himeneza i pobedonosnih pogotkom Pola Pogbe. Vidal je u poslednjim trenucima promašio penal, koji bi mogao da košta klub iz Torina plasmana u osmini finala Lige šampiona.

Kristijano Ronaldo nije u uspeo da postigne gol i na 11. uzastopnom meču, a jedini pogodak za tri boda kraljevskog kluba na "Santijago Bernabeu" protiv Liverpula delo je Karima Benzeme.

U osmini finala plasirali se Real i Borusija

Posle četiri kola Lige šampiona plasman u osmine finala izborili su: Real i Borusija iz Dortmunda. Blizu plasmana među najboljih 16 su Arsenal i Bajer Leverkuzen.

Borusija iz Dortmunda se plasirala u osmini finala pobedom nad Galatasarajem. Utakmica je ostala u senci divljanja navijača istanbulskog tima koji su u dva navrata prekidali meč. Benfika je trijumfom nad Monakom produžila nadu da može među najboljih 16, dok su sigurne pobede ostvarili Bazel protiv Ludogoreca i Atletiko na gostovanju u Malmeu.

GRUPA A

Malme - Atletiko Madrid 0:2 (Koke 30, Raul Garsija 79)

Juventus - Olimpijakos 3:2 (Pirlo 21, Himenez 65 autogol, Pogba 66 - Botija 24, Ndinga 61)

Redosled: Atletiko 9, Olimpijakos i Juventus po 6, Malme 3 boda.

GRUPA B

Real Madrid - Liverpul 1:0 (Benzema 27)

Bazel - Ludogorec 4:0 (Embolo 34, Gonzales 42, Gaši 59, Suhi 65)

Redosled: Real 12, Bazel 6, Liverpul i Ludogorec po 3 boda.

GRUPA C

Zenit - Bajer Leverkuzen 1:2 (Rondon 89 - Son 68, 73)

Benfika - Monako 1:0 (Taliska 82)

Redosled: Bajer Leverkuzen 9, Monako 5, Zenit i Benfika po 4 boda.

GRUPA D

Arsenal - Anderleht 3:3 (Arteta 25 penal, Sančez 29. Okslen Čembrlen 58 - Venden 62, Bore 72 penal, Mitrović 90)

Borusija Dortmund - Galatasaraj 4:1 (Rojs 39, Papastodopulos 55, Imobile 74, Kaje 85 autogol - Balta 70)

Redosled: Borusija Dortmund 12, Arsenal 7, Anderleht 2, Galatasaraj 1 bod.

POGLEDAJTE SVE GOLOVE LIGE ŠAMPIONA:

90+5. minut - Juventus je promašio penal u poslednjim trenucima susreta. Vidal je bio neprecizan.

90. minut - Aleksandar Mitrović donosi izjednačenje u Londonu.

85. minut - Vode "milioneri" 4:1, autogol Kajea.

82. minut - Vodi Benfika 1:0. Taliska dovodi lisabonske "orlove" u vođstvo.

79. minut - Atletiko vodi 2:0 u Malmeu golom Raula Garsije.

74. minut - Ćiro Imobile postiže pogodak za Dortmund, koji vodi 3:1 protiv Galatasraja.

72. minut - Penal za Anderleht u Londonu. Bore smanjuje na 3:2. Jedanaesterac je iznudio Aleksandar Mitrović.

70. minut - Galatasaraj smanjuje na 2:1 u Dortmundu. Gol je postigao Balta.

66. minut - Suhi dovodi Bazel u vođstvo protiv Ludogoreca 4:0.

66. minut - Pogba za samo minut peokrenuo. Vodi Juventus u Torinu 3:2.

65. minut - Juventus izjednačuje protiv Olimpijakosa. Autogol Himeneza.

62. minut - Anderleht smanjuje u Londonu, gol je postigao Venden. Mitrović je ušao u igru.

61. minut - Iznenađenje na pomolu u Torinu, vodi Olimpijakos 2:1, strelac Ndinga.

59. minut - Vodi Bazel 3:0, strelac Gaši.

58. minut - Okslen Čembrlen povećava prednost Arsenala na 3:0 protiv Anderlehta.

55. minut - Vodi Borusija 2:0, strelac Papastodopulos.

55. minut - Malme pogađa statitvu. Rozenberg je sjajno šutirao.
52. minut - Divljaju navijači Galatasaraja. Prekid u Dortmundu.
50. minut - Neće gol Ronalda u večerašnjem susretu. Portugalac je propustio još jednu dobru priliku.
45. minut - Morata sa pet metara promašuje za Juventus protiv Olimpijakosa.

42. minut - Bazel je poveo 2:0 protiv Ludogoreca. Pogodak je postigao Gonzales.

39. minut - Marko Rojs postiže pogodak za Borusije protiv Galatasaraja.

34. minut - Bazel je poveo protiv Ludogoreca. Gol je postigao Embolo.

30. minut - Koke petom postiže gol za Atletiko u Malmeu. Vode "jorgandžije" 1:0.

29. minut - Aleksis Sančez povećava vođstvo Arsenala protiv Anderlehta.

27. minut - Karim Benzema doveo Real u vođstvo protiv Liverpula.

25. minut - Mikel Arteta  iz penala dovodi Arsenal u vođstvo protiv Anderlehta.

24. minut - Olimpijakos je izjednačio. Gol Španca Botije.

22. minut - Aleksis Sančez je pogodio stativu za Arsenal.

21. minut - GOOOL za Juventus protiv Olimpijakosa. "Bomba" Andree Pirla sa 25 metara u 100. meču u Ligi šampiona.

17. minut - Juventus napada, ali se Olimpijajos zasad dobro brani na "Juventus areni".
15. minut - Remzi je bio u dobroj prilici za Arsenal. Posle 15 minuta još nema golova na sedam mečeva Lige šampiona.
11. minut - Minjole je odbranio zicer Kristijanu Ronaldu.
10. minut - Prat je imao lepu priliku za Anderleht na "Emiratima".
6. minut - Benfika napada, dobra šansa za lisabonske "orlove", ali i dalje nema gola.
3. minut - Velika šansa za Real. Šutirao je Minjole, ali je dobro intervenisao Minjole.
1. minut - Počelo je svih sedam susreta Lige šampiona.