0
Nedelja 23.11.2014.
16:31 >> 19:06h

Partizanu jesenja titula

Crno-beli su "zacementirali" lidersku poziciju na tabeli Super lige i prednost u odnosu na Crvenu zvezdu uvećali na šest bodova. Partizan je u okviru 13. kola domaćeg takmičenja na svom stadionu savladao Napredak sa 3:1 (1:0).

Petar Škuletić, Petar Grbić i Saša Marković pred još jednom bitkom

Golom iskusnog Danka Lazovića, na centaršut Nikole Ninkovića, crno-beli su u 36. minutu poveli u Humskoj protiv Napretka! Prednost je udvostručio Branko Ilić u 73. Treći pogodak delo je Petra Škuletića u 86. minutu, dok je utešni pogodak postigao Senegalac N'diaje u prvom minutu nadoknade.

Napredak je protekle sezone oduzeo crno-belima 5 bodova i bio najveći krivac što je titula šampiona završila u Ljutice Bogdana, pa su domaći igrači imali dodatni motiv. Pitanje pobednika nije se postavilo nijednog trenutka. Partizan je delovao zrelo i odlučno da uveća bodovnu zalihu i iskoristi kiks najbližeg pratioca i večtog rivala Crvene zvezde i četa Marka Nikolića je u tome uspela.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

90+2. minut - Kraj utakmice.

90+1. minut - GOOOOOL!!! 3:1, strelac N'diaje. Senegalci nije bilo teško da posle odbrane Lukača pošalje loptu u nebranjenu mrežu.

86. minut - GOOOOOL!!! 3:0 za Partizan, strelac Petar Škuletić. Janičić je pogrešio prilikom dodavanja lopte Frimpongu i omogućio Škuletiću da izađe sam ispred Popovića. Napadač je zaobiša golmana i ušetao se u gol.

82. minut - Gosti su kreirali najbolji napad do sada. Trujić je "izvukao" kontru po levoj strani, proigrao Bajića na suprotnoj strani, ali mu i poslao loptu blizu aut linije. Rezervista Napretka natrčao je na nju i poslao je visoko preko gola.
77. minut - Slalom Gobeljića prekršajem za žuti karton zaustavlja Živković.

73. minut - GOOOOOL!!! 2:0 za crno-bele, strelac Branko Ilić. Saša Ilić je centrirao sa leve strane, lopta je preletela Lazovića i namestila se tačno ispred Slovenca, koji je raspalio iz sve snage i pogodio.

66. minut - Šesti udarac iz ugla za goste. Ipak, bez problema po LUkača.
60. minut - Nikola Ninković se oprobao, ali tik pored stative. Propala je velika prilika da crno-beli udvostruče prednost.
54. minut - Najbolja prilika pred golom Partizana. Lukač je dobro intervenisao na šut Janičića posle kornera.
52. minut - "Uprava napolje", ori se sa tribina.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promena u sastavima timova.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena.
43. minut - Dobra akcija Ilića i Drinčića, Škuletić iz prve, iz vrlo dobre situacije, pravo u Popovića.

36. minut - GOOOOOOL!!! 1:0 za Partizan, strelac Danko Lazović. Ninkoviće je sjajno centrirao sa leve strane, a Lazović sa sedam metara rutinski, glavom, matirao golmana gostiju.

31. minut - Marko Gobeljić je zaradio žuti karton zbog grube igre.
26. minut - Ponovo je Drinčić "zategao" sa 25 metara, Popović krajnjim naporom odbio loptu, a Danko Lazović je uhvaen u ofsajdu.
21. minut - Prečka čuva "čarapane". Petar Škuletić je opalio po lopti iz sve snage, ipak, pogodio je okvir gola.
19. minut - Bakljada na južnoj tribini. Dim se nadvio nad Lukačevim kaznenim prostorom, ali arbitar nije prekinuo igru.
15. minut - Otvorena igra. Napada Partizan, ali gosti nemaju nameru da se samo brane.
9. minut - Nikola Drinčić je oprobao udarac sa oko 20 metara, ali je ponovo čuvar mreže gostiju ukrotio loptu.
6. minut - Šut Nikole Ninkovića išao je u okvir gola, ali je popović odlično intervenisao.
4. minut - Oko 3.000 navijača okupilo se na stadionu u Humskoj ulici.
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI TIMOVA:

PARTIZAN: Lukač, B. Ilić, Ćirković, Stanković, Volkov, Drinčić, Ninković, Marković, S. Ilić, Lazović, Škuletić.
NAPREDAK: Popović, Cvetković, Frimpong, Janičić, Urošević, Stanojević, Lazić, Gobeljić, Trujić, Mama Ndiaje, Božović.