0
Subota 17.04.2010.
15:47 >> 20:46h

Skols ostavio Junajted u trci za titulom

Fudbaleri Mančester junajteda uspeli su u trećem minutu nadoknade vremena da pobede gradskog rivala Siti sa 1:0 golom Pola Skolsa, čime su primakli na samo jedan bod zaostatka za Čelsijem koji je izgubio od Totenhema sa 2:1.

Odlično je Patris Evra prodro po levoj strani i zatim centrirao, a najviši u skoku bio je veteran Skols i sa nekoliko metara neometan poslao loptu u mrežu nemoćnog Šaja Givena - 0:1.

Utakmica u Mančesteru protekla je u velikoj borbi svih igrača i sa dosta taktiziranja oba menadžera Fergusona i Manćinija.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Vejn Runi u 41. minutu kada je oprobao šut sa nekih 20 metara ali je bio malo neprecizan. U prilici je bio i Rajan Gigs, no nije bilo promena rezultata.

Sudija i policija u svlačionici

Glavni sudija utakmice velikih gradskih rivala, Martin Etkinson, obišao je igrače oba tima u svlačionicama pre početka utakmice na Gradskom stadionu.

Etkinson je u svlačionicama bio u pratnji policije i zamolio je igrače da se fer i korektno ponašaju na terenu i da ne provociraju jedni druge. Razlog tome je što su poslednjih nekoliko dana pred derbi rivali iz oba tabora ozbiljnim i provocirajućim tonom govorili o suparnicima i to je zabrinulo sudiju i javnost da bi moglo da dođe do incidenata na terenu.

Utakmica je prošla u fer i korektnoj atmosferi - nije bilo pucanja na tribinama kao što se to dešava u nekim drugim zemljama i Super ligama.

U nastavku utakmice, Siti je zaigrao nešto agresivnije, Tevez i Adebajor, uz pomoć Belamija i iskusnog Vijere pokušali su da izvrše pritisak na vezni red i odbranu Junajteda, i u takvoj položaju na terenu došli su do prilike za gol. Posle centaršuta Belamija, golman Van der Sar je proleteo kroz vazduh, a u kasnijoj gužvi ispred praznog gola najbolje se snašao Nemanja Vidić koji je klizećim startom uspeo da spase mrežu ispred Onuohe.

Kada su svi mislili da će sudija svirati kraj Skols je postigao već pomenuti gol i doneo veliko slavlje svojim navijačima, koji se nadaju da će Junajted i četvrtu godinu zaredom uspeti da se domogne trofeja u Premijer ligi.

Junajted se tako približio Čelsiju na samo jedan bod zaostatka, jer su "plavci" večeras izgubili od gradskog rivala Totenhema sa 2:1. Pogotke za domaće postigli su Defo u 15. minutu iz penala i Bejl u 44. minutu, a jedini gol za goste dao je Lampard u 90. minutu.

Gosti su od 67. minutu igrali sa fudbalerom manje, pošto je zbog dva žuta karton isključen kapiten Džon Teri.

Everton je na gostovanju Blekburnu takođe došao do čitavog plena u zaustavnom vremenu i pobede od 2:3.

Karamele su vodile već od 4. minuta golom Artete sve do 69. minuta kada je na 1:1 izjenačio N'Zonzi. Deset minuta kasnije Jakubu je goste ponovo doveo do prednosti od 2:1, a samo dva minuta kasnije su donmaćini izjednačili preko Robertsa. Golom Kejhila u poslednjim trenucima utakmice Everton je došao do važne pobede i do kraja šampionata borbe za izlazak na Evro scenu naredne sezone.

Bolton je sa 2:;1 pobedio domi Stouk sa 2:1, a strelac oba gola za goste bio je Tejlor, čast domaćina odbranio je Kitson. Istim rezultatom slavio je i Sandrlend nad Barnlijem, koji je sve bliži ispadanju iz lige.

Utakmice između Fulama i Vulvsa, kao i Birmingema i Hala su završene bez golova.