0
Petak 26.12.2014.
16:56 >> 18:25h

"Boksing dej" prijao favoritima, Marković sve bolji

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu ekipu Vest Hema sa 2:0, u prvoj utakmici 18. kola engleske Premijer lige.

Beta/AP
Načeo gradskog rivala: Džon Teri postiže gol protiv Vest Hema

Strelci za Čelsi bili su kapiten Džon Teri u 31. i Dijego Kosta u 62. minutu. Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su svih 90 minuta za lidera šampionata.

Sigurnu pobedu na ’Boksing dej’ ostvario je i šampion Mančester Siti koji je na gostovanju Vest Bromviču pobedio sa 3:1. Fernando, David Silva i Jaja Ture pogodili su protiv, pa ekipa Manuela Pelegrinija ponovo ima samo tri boda manje od Čelsija. Aleksandar Kolarov ušao je u 63. minutu u igru umesto Davida Silve.

Ekipa Luja van Gala je ostvarila sedmu pobedu na poslednjih osam mečeva Premijer lige i ponovo ima 10 bodova manje od vodećeg Čelsija.

Vejn Runi je blistao na "Old Trafordu" sa dva gola i asistencijom za Van Persija, dok je Papis Sise u samom finišu sa penala ublažio poraz. Junajted je igrao bolje nego u prethodnim mečevima kada ga je spasavao golman De Hea i jasno je da će ekipa Luja van Gala igrati sve bolje u nastavku sezone.

Beta/AP
Raspucan: Vejn Runi proslavlja pogodak sa Rafaelom

Pobedu je ostvario i Liverpul, pošto je bio bolji od Barnlija u gostima golom Rahima Sterlinga, dok je Totenhem bio bolji od Lestera na gostovanju pogocima Kejna i Eriksena. Jedini strelac za domaćina bio je Uloa. Srpski reprezentativac Lazar Marković odigrao je ceo meč za 'crvene'.

Sautempton je pobedio Kristal Palas sa 3:1 u gostima, a golove su postigli Mane, Bertrand i Aldervireld. U sastavu 'svetaca' nije bilo Dušana Tadića, koji je meč presedeo na klupi.

REZULTATI: Čelsi – Vest Hem 2:0 (Teri 31, Kosta 62), Barnli – Liverpul 0:1 (Sterling 62), Kristal Palas – Sautempton 1:3 (Dan 86 - Mane 17, Bertrand 48, Aldervireld 53), Everton – Stouk 0:1 (Krkić 38 (pen)), Lester – Totenhem 1:2 (Uloa 48 - Kejn 1, Eriksen 71), Mančester Junajted – Njukasl 3:1 (Runi 23, 36, Van Persi 53 - Sise 87 (pen)), Sanderlend – Hal 1:3 (Džonson 1 - Ramirez 32, Čester 51, Jelavić 90+6), Svonsi – Aston Vila 1:0 (Sigurdson 13), VBA – Mančester Siti 1:3 (Fernando 8, Jaja Ture 13 (pen), Silva 34).