0
Nedelja 02.05.2010.
16:29 >> 22:52h

Čelsi nadomak titule, Liverpul bez LŠ

Fudbaleri Čelsija su pobedom nad ekipom Liverpula od 2:0 u okviru 37. kola Premijer lige praktično osigurali šampionsku titulu u Engleskoj. Plavce do šampionskog pehara deli još 90 minuta protiv Vigana u poslednjem kolu.

Strelci za Čelsi bili su Didie Drogba u prvom i Frenk Lampard u drugom poluvremenu, a tim trenera Karla Anćelotija je u potpunosti nadigrao danas indisponirani Livrpul.

Sa druge strane, ovim porazom Liverpul se i definitivno oprostio od plasmana u Ligu šampiona naredne sezone, što će biti prvi put još od 2003. godine da "crveni" propuštaju učešće u elitnom takmičenju.

Liverpul je pokušao da na oproštaju od svojih navijača od ove katastrofalne sezone spase čast, međutim Čelsi je delovao konkretnije i, na kraju krajeva, efikasnije.

Liverpul je u prvih petnaestak minuta imao blagu inicijativu uz nekoliko pokušaja sa distance. Najbolju priliju imao je Akvilani, ali je lopta okrznula prečku. čini se da je pobednika ovog meča, ali i novog šampiona Engleske, odlučio kapiten Liverpula Stiven Džerard, koji je u 34. minutu amaterski reagovao i pokušao da sa 20 metara vrati loptu Reini. Nju je presekao Drogba, obišao golmana Reinu i rutinski pogodio mrežu - 0:1.

Od tog trenutka, igra Liverpula se raspala, a Čelsi je rutinskom igrom uspeo da zadrži prednost, čak je i poveća. Početkom drugog dela igre, sjajna akcija u kojoj su učestvovali Drogba, Anelka i Lampard krunisao je vezni igrač "plavaca" i u 54. minutu pored nemoćnih Benajuna i Rein postigao gol sa samo nekoliko metara za konačnih 0:2.

Čelsi je na samo korak od titule, a za konačno slavlje i prekid trogodišnje dominacije Mančester junajteda potreban im je trijumf u poslednjem kolu nad Viganom, na "Stamford bridžu".

Liverpul završava jednu od najgorih sezona u poslednjih desetak godina, a pošto je sasvim izvesno da neće moći da budu bolje plasirani od šestog mesta, biće to najgori plasman Liverpula od sezone 1998/99. kada su takmičenje u Premijer ligi završili na osmom mestu.

Mančester junajted je ostao na jedan bod zaostatka za Čelsijem, nakon što je danas u gostima pobedio ekipu Sanderlenda rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Nani u 28. minutu.

Fulam je pobedio Vest Hem 3:2. Pogotke za Fulam postigli su Dempsi u 45, Kol u 58. (autogol) i Čuka u 79. minutu. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Kol u 61. i Franko u 90. minutu.