0
Sreda 05.05.2010.
23:46

Krauč srušio Siti za Ligu šampiona

Fudbaleri Totenhema osigurali su plasman na četvrto mesto Premijer lige i učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona naredne sezone, pošto su večeras u odlučujućem duelu pobedili Mančester siti na gostovanju rezultatom 1:0.

Jedini gol na Gradskom stadionu u Mančesteru postigao je Piter Krauč u 82. minutu.

Gosti iz Londona su neočekivao držali ritam ovog meča na gostovanju, a uprkos dobrim prilikama na obe strane, na kraju je ekipa trenera Roberta Manćinija položila oružje. Tako je "prebogati" klub ostao bez ispunjog cilja protiv direktnog protivnika i to na svom stadionu.

Ovim trijumfom Totenhem je došao do 70 bodova kolo pre kraja i ima nedostižnih četiri boda prednosti u odnostu na Mančester Siti.

Ekipa iz Londona stekla je pravo da igra u elitnom takmičenju, po prvi put u svojoj istoriji.

U preostalom meču Stouk je kao gost pobedio finalistu Lige Evrope, ekipu Fulama, takođe sa 1:0, a strelac je bio Metju Eterington sedam minuta pre kraja utakmice.

Poslednje kolo Premijer lige na programu je u nedelju.