0
Sreda 26.08.2015.
19:55 >> 23:17h

Pirova pobeda Partizana: Ništa od Lige šampiona!

Liga šampiona je ostala san, Liga Evrope je realnost crno-belih. Drugu godinu zaredom, Partizan će igrati grupnu fazu utešnog evropskog takmičenja. Partizan je pobedio u revanšu BATE 2:1 (0:1), ali će beloruski šampion da igra evro elitu jer je bio bolji u prvom meču u Borisovu - 1:0.

Tanjug
Od kapitena malo šta smo dobro videli u rebanšu proitiv Belorusa Stefan Babović

Tokom većeg dela meča, Partizan je bio smušen, jalov, bezidejan, bezopasan... S druge strane, gosti su se pokazali da su čvrsta, uigrana ekipa koja je samo kaznila očajnu igru crno-belih. Umesto da od prvog minuta krenu u napad, da iskoriste huk sa tribina, domaćin je krenuo rezervisano.

Beloruski šampion je bio opasan iz kontre. Nekoliko puta je opasno pripetio u prvoj polovini prvog dela meča, a onda ključni detalj utakmice. U 25. minutu, Rodionov izlazi sam ispred Živkovića, čuvar mreže Partizana odlično brani, ali na nesreću crno-belih, lopta se odbila do Igora Staševiča, koji sa desetak metara ubacuje loptu u praznu mrežu.

Posle tog gola, bilo je jasno da je san zvan Liga šampiona nedostižan za srpskog šampiona. Ipak, crno-beli su u poslednjih 15 minuta uspeli da preokrenu rezultat. Prvo je Žarnerčik postigao autogol posle centaršuta Petrovića u 75. minutu, da bi u poslednjim trenucima susreta Ivan Šaponjić doneo trijumf Partizanu. Ipak, Pirova pobeda!!!

Tanjug
Teško podneli "pobedu": Fudbaleri Partizana na travi

Sve slabosti ovog leta Partizana, koji su mogli da se vide i u domaćem šampionatu i u dvomeču sa Steauom, sada su došli do punog izražaja. Ostaje žal za Ligom šampiona, ali navijači su bili srećni posle meča i dugo ostali da apluadiraju izabranicima Zorana Milinkovića. Partizanu ostaju još minimum šest jakih mečeva u Evropi.

90+3. minut - Šaponjić postiže gol za Partizan. Crno-beli ipak slave, ali Pirova pobeda.

90. minut - Sada je jasno da će Partizan morati da se zadobvolji sa Ligom Evrope. Gosti su više pokazali u dvomeću i zasluženo idu dalje.
84. minut - Partizan pokušava, ali malo šta večeras polazi od noge četi Zorana Milinkovića.
77. minut - Partizan pokušava, pritiska goste, malo je ostalo, ali nada umire poslednja.

75. minut  GOOOL, Partizan je izjednačio, autogolom Žavnerčika, posle centaršuta Petrovića.

71. minut - Oumaru pokušava glavom, ali preko gola.
70. minut - Uspavanka u Humskoj. Gosti samo otaljavaju posao, dok su crno-beli bezopasni.
63. minut - Saša Ilić će pokušati da poveće redove crno-belih. Izašao je mladi Lukić, koji se trudio, mnogo trčao, ali u prazno...
59. minut - Velika šansa za Hleba, ali je Živković ponovo spaskio gol Partizana.
55. minut - Pokušavaju crno-beli, ali je to jalovo, smušeno, bezidejno...
50. minut - Šaponjić pokušava glavom, ali nema opsanosti po gol gostiju.
47. minut - Signevič pogađa stativu za goste posle prodora Hleba. Smušena igra crno-belih se nastavlja.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Gotovo je prvo poluvreme. Vode gosti 1:0. Partizanu treba još tri gola. Čini se, neizvodljivo...
42. minut - Nema Partizan rešenja da probije disciplinovane Beloruse. Oumaru je bio u dobroj šansi, ali u poslednjem trenutku intervenisao je kapiten Poljakov.
37. minut - Bugarin Božinov zbog povrede izlazi sa terena, u igri je mladi Šaponjić. Može li zlatni "orlić" da unese živost u umrtvljen Partizan.
35. minut - Babović je pokušao, ali samo korner. Da li je ovo nagoveštaj hrabrije igre crno-belih.
34. minut - Prvi šut na gol gostiju, Oumaru je zatresao mrežu, ali sa spoljne strane.
32. minut - Gosti i dalje opasniji, Paertizanova odbrana šuplja kao švajcarski sir. Nema napada, očajna igra crno-belih.

25. minut - GOOOL, Igor Staševič je doveo goste u vođstvo. Rodionovi je izašao oči u oči ispred Živka Živkovića, ali s elopta odbila do Staševiča, koji sa 10-ak metara ubacuje loptu u praznu mrežu.

22. minut - Oumaru je najraspoloženiji u timu Partizana. Crno-beli bez završnice, oprezno zasad, nema pritiska, i publika se umirila posle početne ekstaze.
21. minut - Žuti karton kod gostiju dobio je Mladenović, zbog starta nad Živkovićem. Sudija strog, igrači moraju da se čuvaju.
20. minut - Signevič šutira glavom posle centaršuta Mladenovića. Partizan očajan zasad.
17. minut - Kod BATE-a u igri je Signevič umesto povređenog Aleksejeviča.
15. minut - Gosti opasniji zasad.
13. minut - Velika šansa za BATE, ali je Živković ušao u šut Rodionovu i sprečio gol. Povredio se golmana crno-belih. Nije ništa ozbiljno, Živko nastavlja da čuva gol domaćina.
12.minut - Gosti pokušavaju da uspavaju crno-bele. Partizan se nije zaleteo...
9. minut - Žuti karton za štopera Partizana Balažica, zbog povlačenja za dres brzonogog Rodionova.

7. minut - Prva šansa za Partizana, Oumaru je centrirao, ali je Živković loše zahvatio loptu glavom.

5. minut - Prvi šuta goste uputio je nekadašnji igrač Crvene zvezde Filip Mladenović, ali je Živković bio dobro postavljen. Novi pokušaj za BATE, Stasevič je pokušao sa 20-ak metara, ali lopta je otišla pored stative.
3. minut - Ukrajinac Žavnerčik je već opomenut posle starta nad Brašancem. Petrović je pokušao sa 35 metara, ali slabo.
2. minut - Mladi Saša Lukić je napravio oštar prekršaj, ali sudija mu je progledao kroz prste.
1. minut - Utakmica je počela.

Sjajna atosmfera u Humskoj, Na desetine hiljada crnih i belih zastavica, spektakularna koreografija "grobara" duž celog stadiona.

Na stadionu u Humskoj nema igla gde da padne. 30.000 duša uz crno-bele

Karte za utakmicu u prodaji koštale su 500 dinara za južnu i severnu tribinu, 1000 za bočna mesta na istočnoj i zapadnoj, a 1.500 za centralna. Tapkaroši za Jug i Sever traže 1.500 dinara, a za Istok i Zapad sa strane 2.000.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović, Lukić (od 63. Ilić), Babović,

Brašanac, A. Živković, Abubakar, Božinov (od 37. Šaponjić).

BATE BORISOV : Černik, Žavnerčik, Poljakov, Milunović, Mladenović, Aleksijevič (od 17. Signevič), Volodko, Hleb Stasevič, Gordejčuk, Rodionov.

Partizan je bodrio i nekadašnji ljubimac "grobara" Almami Moreira.