Nedelja 06.09.2015.
20:25 >> 22:53h
Tanjug A

"Kockasti" i Holandija "vise" za EP, Češka i Island sigurni

Fudbalska reprezentacije Norveške pobedila je Hrvatsku sa 2:0 (0:0), dok je Češka bila bolja od Letonije (1:2) u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope u Francuskoj.

Reuters
Bez izlaza: Robin Van Persi i Vesli Snajder u neverici

Norveška je u Oslu savladala Hrvatsku golvoma Bergeta u 51. i 69. minutu. Norvežani su ovim trijumfom preuzeli prvo mesto u grupi H, dok su Malta i Aerbejdžan odigrali nerešeno - 2:2.

Češka je nastavila sa odličnim partijama u kvalifikacijama. Ekipa Petra Čeha zabeležila je u Rigi šestu pobedu i izbila na prvo mesto grupe A.

Golove za goste postigli su Limberski u 13. i Darida u 25. minutu, dok je jedini strelac za Letoniju bio Zjuzinis u 73. minutu.

Turska je u Konji deklasirala Holandiju sa 3:0 i najverovatnije srušila sve snove "lala" da mogu da se domognu šampionata u Francuskoj.

Islandu je bio dovoljan bod na meču sa Kazahstanom za plasman na Evropsko prvenstvo, a meč dve ekipe završen je bez golova.

U grupi B Vels je propustio priliku da pobedi Izrael i dva kola pre kraja naprave veliki uspeh. Utakmica u Kardifu završena je bez golova (0:0).

Belgija je u finišu susreta došla do pobede nad Kiprom, a pobedu svom timu doneo je Azar četiri minuta pre kraja.

Bosna i Hercegovina ubedljivo je savladala Andoru na svom terenu sa 3:0 i zadržala šanse da se nađe na Evropskom prvensvtu. Ekipa Mehmeda Baždarevića zauzima četvrto mesto na tabeli sa 11 bodova.

Pobednik je odlučen već u prvom poluvremenu, prvo je mrežu na Bilinom Polju zatresao Bičakčić u 14. minutu posle korenra Pjanića, prednost je duplirao Džeko 15 minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je Lulić posle novog udarca iz ugla.