Ponedeljak 07.09.2015.
23:05
mozzartsport.com A

Albanci pali u 92. minutu, "orlovi" bi ih pobedom "udesili"

Portugal se revanširao Albaniji za poraz u Aveiru pre tačno godinu dana. Izabranici Fernanda Santosa srušili su nade borbenog domaćina u 92. minutu, čime su uspeli da se osamostale na čelu grupe I i nađu se praktično na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo u Francuskoj - 0:1 (0:0).

Reuters
Čovek odluke: Migel Veloso

Albanci su pre trenutka odluke ozbiljno pritisnuli goste, koji su prvo preko Eliseua u 80. minutu mogli do vođstva, ali su to ipak uspeli da učine u poslednjim trenucima igre. Kvarežma je perfektno izveo korner sa desne strane, a Veloso glavom matirao nemoćnog Berišu.

Gosti su tokom najvećeg dela utakmice bezuspešno kidisali ka golu Albanije, a kada su poprilično istrošili, usledio je ozbiljan odgovor.

Bublika u Elbasanu bila je na nogama u 75. minutu. Sokol Cikaleši je topovski šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je na putu ka golu zakačila Pepea, ostavila Ruja Patrisija ukopanog u mestu, ali je ipak udarila u okvir gola gostujućeg gola.

Sreća je tada pogledala Portugalce, ali im se nije osmehnula u pomenutom 80. minutu, kada je Eliseu majstorski lobovao Berišu, svi su je već videlu u golu, ali je ipak završila tik pored stative.

Albanci su tako ostali na trećem mestu sa bodom manje od Danske, ali i utakmicom manje od direktnog konkurenta za drugo mesto. To znači da će izabranici Đovanija de Bjazija biti silno motivisani da u narednoj utakmici protiv selekcije Srbije na Elbasanu osmog oktobra dođu do možda i presudna tri boda u borbi za plasman na EURO.

Posao bi mogao da im olakša i Portugal, koji na svom terenu istog dana dočekuje upravo Dansku. Pored utakmice sa našom selekcijom Albance tri dana kasnije očekuje i poslednji meč kvalifikacija u Jermeniji.

D grupa:
Varšava: Poljska - Gibraltar 8:1 (Grosicki 8, 15, Levandovski 19, 29, Milik 56, 72, Blaščikovski 59. penal, Kapustka 74 - Gosling 87)
Dablin: Irska - Gruzija 1:0 (Voters 69)
Glazgov: Škotska - Nemačka 2:3 (Humels 28. autogol, Mekartur 43 - Miler 18, 34, Gundogan 54)
Tabela: Nemačka 19 bodova, Poljska 17, Irska 15, Škotska 11, Gruzija 6, Gibraltar 0.