0
Četvrtak 27.05.2010.
21:47

Poraz srpskih omladinaca od Austrije

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije (U-19) poražena je od selekcije Austrije rezultatom 2:0 (0:0) u 2. kolu kvalifikacione grupe 7 za plasman na Evropsko prvenstvo.

Austrijance je u vođstvo doveo Klem u 70. minutu, a konačan ishod postavio je Knasmiler u poslednjem minutu meča. Istina, Austrijancima je posao bio olakšan jer je Srbija još od 41. minuta igrala sa igračem manje nakon isključenja Saše Markovića.

U drugom meču Danska je minimalnim rezultatom 1:0 bila bolja od Švajcarske.

Interesantno, sve četiri ekipe sada imaju po tri boda nakon dve utakmice. U poslednjem kolu, u nedelju 30. maja, Srbija se sastaje sa Švajcarskom, dok u drugom meču igraju Austrija i Danska.

Samo pobednik grupe plasiraće se na završnicu kontinentalnog šampionata.

EP (U-17): Španija i Engleska u finalu
Fudbalske reprezentacije Španije i Engleske plasirale su se u finale Evropskog prvenstva u Lihtenštajnu za igrače do 17 godina.

Španija je u polufinalu pobedila Tursku rezultatom 3:1. Golove za Španiju postigli su Rodrigez u 11. i Pako u 63. i 66. minutu sa penala. Počasni gol za Turke delo je Kalisa u 47. minutu.

U drugom polufinalu Engleska je savladala Francuze 2:1. Vikam je doveo Engleze u prednost od 2:0 golovima u 23. i 39. minutu, dok je Pogba samo umanjio prednost "gordog albiona" u 55. minutu. Finalni meč na programu je u nedelju.