0
Utorak 14.06.2016.
20:45 >> 22:54h

"Ribari" odoleli Ronaldu!

Poslednji mečevi prvog kola na EP u Francuskoj rezervisani su za iznenađenja. Mađari su slavili protiv favorizovanih Austrijanaca - 2:0, a Island je uspeo da uzme bod Portugalu - 1:1 u drugom meču grupe F.

Reuters
Kristijano Ronaldo nije se naigrao protiv borbenih Islanđana

"Ribari" su pokazali da su pravi hit u Evropi poslednjih godina. Holanđanima nisu dozvolilini da dođu u Francusku, a njihov san nastavlja se i na šampionatu Starog kontinenta. Ronaldo i drugovi su dominirali u prvih 45 minuta. Nani je u 31. minutu doneo prednost Portugalu.

Činilo se tada da će Ronaldo i drugovi lako do bodova, ali na startu nastavka susreta, napadač Islanđana Bjarnarson je iskoristio kiks odbrane Portugala i doneo svom timu prvi bod u istoriji EP.

Jalovo su Portugalci pokušavali da opet dođu do gola. Odlični golman Haldarson osujetio je sve namere Ronalda i Nanija da ipak postignu drugi gol i izbegnu iznenađenje na startu EP.

90+5. minut - Kraj utakmice - 1:1!
85. minut - Portugalci napadaju, ali jalovo. "Ribari" na pragu iznenađenja.
73. minut - Ronaldo šutirao sa 20-ak metara, ali je bio neprecizan.
71. minut - Sreća uz Island. Lopta je fijuknula pored stative posle šuta Nanija.
63. minut - Nani se nije snašao u petercu Islanda.
59. minut - Portugalci su se oporavili od šoka, napadaju, ali i dalje je 1:1.

50. minut - GOOOOL, Island izjednačuje, strelac Bjarnason. Veliki kiks odbrane Portugalaca. Napadač "ribara" je bio sam ipsred gola Patrisija i lako ga savladao.

45+1. minut - Portugal vodi posle prvih 45 minuta golom Nanija.
41. minut - Mutinjo je pokušao sa 25 metara, ali pravo u golmana Islanda.

31. minut - GOOOL, Nani dovodi Portugal u vođstvo.

25. minut - Opet Ronaldo u prilici, ali Haldarson branni njegov šut!
24. minut - Prvi pokušaj Ronalda glavom, ali je šutirao iznad gola.
21. minut - Nani je imao veliku priliku. Sa 6-7 metara je glavom pogodio golmana Haldarsona. Asistent je bio Ronaldo.
18. minut - Dobar udarac Vijerinja, ali je golman Islanda odbranio šut Portugalca. Nema uzbuđenja u Sent Etjenu. Portugalci napadaju, "ribari" se dobro brane.
12. minut - Portugalci imaju više loptu u nogama, ali i dalje Ronaldo i drugovi nisu uputili šut ka golu Islanđana.
3. minut - Island opasno preti na početku. Sigurdson iz dva pokušaja nije uspeo da savlada Patrisija.
1. minut - Utakmica je počela.

PORTUGAL: Patrisio, Vijerinja, Karvaljo, Pepe, Gereiro, Pereira, Gomez, Mario, Mutinjo, Ronaldo, Nani.

ISLAND: Haldarson, Sevarson, R. Sigurdson, Arnarson, Skulason, Gunarson, G. Sigurdson, Bjornason, Gudmundson, Bodvarson, Sigurtson.