0
Četvrtak 16.06.2016.
17:47 >> 19:57h

Istorijska pobeda Severne Irske

Reprezentacija Severne Irske je u meču 2. kola grupe C na EP u Francuskoj savladala selekciju Ukrajine sa 2:0 i tako zadržala šansu za plasman u ominu finala.

Reuters
Mekoliju nije smetao gra da postigne lep gol glavom

Posle prilično dosadnog prvog poluvremena u kom nije viđena niti jedna prilika za gol, ključni momenat se desio već na startu drugog dela igre.

Posle centaršuta sa leve strane visoki Mekoli je nadskočio svog rivala i školskim udarcem loptu je poslao u gol za veliko slavlje Iraca.

Zanimljivo je da je meč u 59. minutu kratko prekinut pošto je nakon kiše u Lionu počeo a pada jak grad.

U nastavku meča Ukrajinci su pokušali svim silama da dođu do izjednačenja, ali uglavnom nisu pogađali gol rivala, a kada bi lopta išla u okvir lako je hvatao golman Ostrvljana. Na samom kraju utakmice Irci su preko Mekgina uspeli da postignu i drugi gol i tako da potvrde pobedu.

Severna Irska je sa tri boda i dalje u igri za osminu finala, dok Ukrajinci mogu da pakuju kofere jer im utakmica protiv Poljske najverovatnije neće imati takmičarski značaj.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+6 minut - GOOOOOOOOOOOOOL, U jeku napada Ukrajinaca usledila je kazna na drugoj strani pošto je Mekgin natrčao na odbijenu loptu za konačnih 2:0

90. minut - Lopta je posle uarca Konopljanke sa oko 22-23 metra prošal tik pored desne stative
85. minut - Rezervista Zivčenko polušao je uarcem glavom sa oko 10-11 metara, ali šutirao je pravo u golmana Mekgoverna
80. minut - Ukrajinci stežu obruč oko gola Severne Irske, ali ne mogu da stvore ozbiljnu priliku
69. minut - Kovalenko je probao dropkik udarcem sa oko 18 metara, ali je promašio gol Iraca
62. minut - Posle samo dva-tri minuta meč je nastavljen
59. minut - Sudija Kralovec je olučio da prekine utakmicu privremeno zbog velikih vremenskih nepogoad
57. minut - Umesto kiše u Lionu je počeo da pada grad

54. minut - Konopljanka je umesto centaršuta, pokušao irektnim uarcem u gol, ali je golman Irske uz malo muke uspeo da zaustavi loptu

49. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, Mekoli pogađa gol Ukrajine i tako postaje prvi igrač u istoriji Severne Irske koji je postigao gol na EP

48. minut - Posle kornera Seleznjov je pokušao udarcem glavom, ali nije bio precizan
46. minut - Počelo je drugo poluvreme, izmena nema, jaka kiša i dalje pada

Prvo poluvreme

45. minut - Kraj prilično dosadnog poluvremena u kom nismo videli niti jednu ozbiljniju priliku

42. minut - Dejvis je oprobao udarac, ali bio je prilično iskosa pa Pjatovu nije bilo teško da interveniše
34. minut - Prvu ozbiljniju priliku na meču imao je defanzivac Iraca Ketkart, koji je šutirao glavom, ali lopta je otišla tek iznad prečke
30. minut - Prošlo je pola sata igre, ova uakmica konkuriše za najosadniju u dosadašnjem delu prvenstva
24. minut - Štoper Rakicki je probao udaracem iz daljine, ali ta lopta nije bila težak zadatak za golmana Irske
16. minut - Prvi udarac Ukrajinaca ka golu rivala, ali nisu bili precizni
10. minut - Ukrajinci su nešto bolji rival u meču, ali i dalje nema ozbiljnijih prilika
1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

UKRAJINA (4-2-3-1): Pjatov - Fedecki, Kačeridi, Rakicki, Ševčuk - Siorčuk, Stepanenko - Jarmolenko, Kovalenko, Konopljanka - Seleznjov

SEVERNA IRSKA (4-5-1): Mekgovern - Hjuz, Ketkart, Mekoli, Dž. Evans - Vard, K. Evans, Dejvis, Norvud, Dalas - Vašington