0
Četvrtak 21.07.2016.
20:08

Partizan sa penala izbačen iz Evrope!

Fudbaleri Partizana su završili učešće u evropskim takmičenjima u sezoni 2016/17 već na startu pošto je Zaglebje Lubin posle boljeg izvođenja penala izbacilo srpskog osvajača Kupa.

partizan.rs
U dva meča ova dva tima nije bilo golova, pa su pobednika odlučili penali

U prilično tvrdoj utakmici ponovo nije bilo pogodaka, baš kao ni u Beogradu uz tu razliku da je Zaglebje u Lubinu imalo svoje prilike za gol,ali igrači ovog tima nisu uspeli da savladaju Šaranova.

Mogla je lopta da se zakoprca i u mreži Polačekovog gola jer su crno-beli imali svoje šanse. Možda i najbolju mladi Dušan Vlahović u 119. minutu, ali nije imao sreće da se proslavi.

Na penal-ruletu bolje su se snašli domaći, koji su pogodili četiri od pet jedanaesteraca, dok su u srpskom timu neprecizni bili Brašanac, koji je prebacio gol, i MIhajlović, kojem je u petoj seriji Polaček odbranio udarac.

Kada ekipa za 210 minuta igre ne uspe da postigne gol teško je reći da je nezasluženo eliminisana, ali ni Zaglebje nije bilo mnogo bolje, naprotiv.

Poljaci će u narednoj rundi igrati protiv danske ekipe Sonderjiske.

Tok meča:

Penali

4:3 - Vlaško vara Šaranova i izbacuje Partizan iz Evrope
3:3 - Polaček brani udarac Mihajlović, lopta se odbija do prečke i vraća se u polje
3:3 - Voznijak jeprevario Šaranova
2:3 - Janković prvi put dovodi u prednost Partizan
2:2 - Šaranov brani udarac Todorovskog
2:2 - Đuričković je šutirao snažno po sredini gola
2:1 - Guldan pogađa, Šaranov je bio na pravoj strani, ali malo mu je falilo da odbrani
1:1 - Saša Ilić šalje golmana u jednu, a loptu u drugu stranu
1:0 - Janus zakucava loptu u gol Šaranova
0:0 - Brašanac prebacuje gol Polačeka

Produžeci

120+1 minut - Završena je utakmica, nije bilo golova, pucaće se penali

119. minut - Najbolja prilika na meču. Brašanac je šutirao, Polaček odbio loptu, a mladi Vlhović sa samo 2-3 metra na pogađa gol

116. minut - Još jedna prilika za poljski tim, ali je Vulićević uspeo da izblokira udarac
115. minut - Kakva šansa za Zaglebje, Tošik je šutirao sa oko 15 metara, ali je lopta otišla malo preko prečke
112. minut - Igra se oprezno na obe strane, kao da oba tima čekaju penale
107. minut - Odlična prilika za Zaglebje, štoper Guldan je bio u petercu Partizana, ali srećom po crno-bele malo je kasnio na loptu

104. minut - Šaranov brani udarac Janusa

96. minut - Brašanc je šutirao snažno, ali bio je prilično iskosa pa je golmanu Zaglebja bilo lako da skrati ugao i spreči pogodak
94. minut - Brašanac i Saša Ilić su za nokat kasnili na centaršut MIhajlovića, bila je to najbolja prilika za Partizan
91. minut - Počeli su produžeci

Drugo poluvreme

90+2 minut - Ni posle 180 minuta u dva meča Zaglebja i Lubina nije viđen gol pa će biti igrani produžeci u Lubinu

90. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade izgubljenog vremena

84. minut - Malo je falilo da Gogua nespretnom intervencijom savlada Šaranova, srećom lopta je otišla preko gola

82. minut - Dobar udarac Mihajlovića sa distance, ali lopta odlazi pored gola

77. minut - Radovič je šutirao, lopta je nekog zakačila na putu ka golu, ali sreću su sada imali Poljaci pošto je lopta otišla tik pored stative

75. minut - Velika gužva u kaznenom prostoru Zaglebja, ali nije imao ko da ćušne loptu u gol

61. minut - Sreća za Partizan,lopta je posle kornera i odbitka od Evertona pogodila stativu gola Šaranova

60. minut - Igra se prilično tvrdo i u drugom poluvremenu, sve miriše na produžetke
53. minut - Dabrovski nije dobro zahvatio loptu u vrlo dobroj situaciji pred golom Partizana
46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

45+3 minut - Ni posle trećeg poluvremena nema golova u duelu Zaglebja i Partizana
45. minut - Igraće se čak tri minuta nadoknade izgubljenog vremena

43. minut - Gogua je bio u dobroj prilici posle kornera, ali je prebacio gol Zaglebja

42. minut - U završnici prvog poluvremena crno-beli opsedaju gol domaćeg tima
38. minut - Domaći tim igra prilično oštro, a to je dozvolio i ukrajinski sudija koji je u dva navrata mogao da isključi nekog od fudbalera Zaglebja
34. minut - Posle udarca laktom poljskog igrača u Đurđićevu glavu igrač domaćeg tima je dobio žuti karton, a napadač crno-belih čalmu

31. minut - Šaranov je odlično intervenisao posle udarca Kšištofa Pjateka

25. minut - Prekid zbog povrede Evertona Luiza
22. minut - Polovina prvog poluvremena i dalje nema golova, Zaglebje ima nešto više loptu u svojim nogama

11. minut - Šaranov sprečava loptu da uđe u njegov gol

8. minut - Izblokiran je udarac Evertona, korner za crno-bele
2. minut - Lepa akcija crno-belih, Janković je ostao sam na desnoj strani, zalomio je protivnika, a potom i pao, ali sudija je procenio da nije bilo prekršaja za penal

1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

ZAGLEBJE (4-2-3-1): Polaček - Todorovski, Guldan, Dabrovski, Čotra - L. Pjatek, Kubicki - Voznijak, Rakovski (Vlaško 61), Janoška (Janus 74) - K. Pjatek (Tošik 101)

PARTIZAN (4-2-3-1): Šaranov - Vulićević, Gogua, Milenković, Bogosavac (Đuričković 120) - Everton, Brašanac - Janković, Radović (S. Ilić 91 ), Mihajlović - Đurđić (Vlahović 70)

Pobednik ovog dvomeča u narednom kolu će igrati protiv boljeg iz dvoboja norveškog Stromgodseta i danskog Sonderjiskea.