0
Utorak 06.09.2016.
19:55

“Orlići” pokazali starijim kolegama kako se pobeđuje Irska (VIDEO)

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije uspela je ono što nisu njihove starije kolege - savladala je u Novom Sadu odgovarajuću selekciju Republike Irske sa 3:1 (1:0) u kvalifikacionom meču za Evropsko prvenstvo koje će 2017. godine biti održano u Poljskoj.

youtube.com/Sports HighlightsTM
Jedan od tri gola Srbija je postigla posle kornera, strelac je bio Darko Lazić

Rano je selekcija Tomislava Sivića došla do vođstva, pošto je već u 12. minutu kapiten Uroš Đurđević pogodio mrežu gostiju i to posle vrhunskog poteza jer je u trenutku prijema lopte bio okrenut leđima golu.

Mogli su gosti do izjednačenja u prvom delu, da je napadač Čarsli iskoristio kiks Vanje Milinkovića Savića, koji je u svom petercu ispustio loptu. Grešku golmana ispravio je štoper Darko Lazić, koji je izbio loptu sa gol linije.

Zaigrali su naši momci bolje u drugih 45 minuta, što su i naplatili novim pogotkom, koji je posle kornera udarcem glavom postigao upravo Darko Lazić i to posle centaršuta Antonova.

Samo četiri minuta kasnije, tačnije u 69, Irci su iskoristili slabu intervenciju naših defanzivaca i smanjili na 2:1 preko Odaude, ali je Đurđević vrlo brzo vratio +2 za naš tim, pošto je iskoristio penal koji je dosuđen upravo zbog prekršaja nad njim u kaznenom prostoru.

Da ne bude dosadno u završnici, pobrinuo se rezervista Šon Megvajer koji je u 81. minutu smanjio na 3:2, ali ispostavilo se da je to bilo sve od Iraca koji su na kraju ostali i bez utešnog boda.

Selekcija Srbije posle osam odigranih utakmica ima 17 bodova i preskočila je Sloveniju na drugom mestu. Do kraja kvalifikacija “orliće” očekuje gostovanje Republici Irskoj i duel sa Slovenijom na domaćem terenu. Samo prvoplasirana selekcija ide direktno na Evropsko prvenstvo, a drugoplasirane ekipe će morati u baraž.

Srbija - Republika Irska 3:2 (1:0)

(Đurđević 12, 72pen, Lazić 65 - Odauda 69, Megvajer 81)

Srbija (4-2-3-1): V. Milinković-Savić, Gajić, Lazić, Veljković, Antonov - Lukić, Grujić - Živković, S. Milinković-Savić, Gaćinović - Đurđević

Republika Irska (4-3-3): Rodžers - Lenijan, Rea, Honab, Okonor - Birn, Čarsli, Kalen - Odauda, Dufus, Šodipo

Tabela: Italija 23 boda (9 utakmica), Srbija 17 (8), Slovenija 15 (8), Republika Irska 12 (9), Litvanija 6 (8), Andora 3 (10)