0
Utorak 12.09.2017.
20:12

Liga šampiona: Mesijeva osveta "dami", favoriti se poigravali sa autsajderima

Prošle sezone, Juventus je u četvrtfinalu eliminisao Barselonu, ali su se Katalonci revanširali vicešampionu Evrope. Mesi i drugovi slavili su na "Nou Kampu" - 3:0 (1:0) u derbiju prve večeri Lige šampiona. Argentinski virtuoz je sa dva gola razbio "damu", a u listu strelaca se upisao i Hrvat Ivan Rakitić.

EPA/ALEJANDRO GARCIA
Lionel Mesi postigao dva gola Juventusu na "Nou Kampu"

U Grupi A, Mančester Junajted je bez većih problema srušio Bazel, dok se malo iznenađenje dogodilo u Lisabonu, gde je ruski vicešampion CSKA slavio protiv Benfike. Domaćin je poveo golom Seferovića posle asistencije našeg Andrije Živkovića, ali su "armejci" uspeli da preokrenu rezultat.

GRUPA A

Mančester Junajted - Bazel 3:0 (Felaini 35, Lukaku 53, Rašford 84)

Standings provided by Sofascore LiveScore

Favoriti po planu u Grupi B. Skupoceni PSŽ razbio je Seltik u Glazgovu, a dva gola je postigao Urugvajac Edison Kavani. Bajern je sa pola gasa pobedio Anderleht golovima Levandovskog, Alkantare i Kimiha. Meč je odlučen u 11. minutu, kada je isključen fudbaler šampiona Evrope Kums, koji je skrivio i jedanaesterac iz koga je Levandovski postigao vodeći pogodak za Bavarce.

GRUPA B

Seltik - PSŽ 0:5 (Nejmar 19, Mbape 34, Kavani 40 penal, 85, Lustig autogol 83)

Bajern - Anderleht 3:0 (Levandovski 12 penal, Alkantara 65, Kimih 90 - c. k. Kums 11)

Čelsi je pregazio slabašni azerbejdžanski Karabag, dok su mreže mirovale na "Olimpiku" u duelu Rome i Atletika.

GRUPA C

Čelsi - Karabag 6:0 (Pedro 5, Zapakosta 30, Azpilkueta 55, Bakajoko 72, Batšuaji 76, 82)

Roma - Atletiko M. 0:0

Olimpijakos je već posle 13 minuta gubio na "Karaiskakiju" 2:0 od Sportinga, do poluvremena je primio još jedan gol, a poraz je ublažio Pardo golovima u poslednjim trenucima meča.

GRUPA D

Barselona - Juventus 3:0 (Mesi 45, 69 Rakitić 56)

Olimpijakos - Sporting 2:3 (Pardo 90, 90+3 - Dumbija 2, Martins 13, Fernandes 43)