0
Nedelja 01.10.2017.
17:03 >> 22:54h

Serija A: Romi derbi kola, Juve zaustavljen u Bergamu, glavobolja za Mihajlovića (VIDEO)

U nedelju je odigran veći deo utakmica 7. kola Serije A nakon što su dan ranije Udineze i Bolonja došli do trijumfa protiv Sampdorije i Đenove.

EPA/GIORGIO BENVENUTI
Tekst potpisa

Sve je počelo lakom pobedom Napolija koji je opravdao ulogu favorita u duelu sa Kaljarijem, a potom je odigrano još pet mečeva.

Srpski fudbaleri i treneri uglavnom su bili uspešni izuzimajući Torino našeg Siniše MIhajlovića i Adema Ljajića (igrao 90 minuta) koji je i pored vođstva od 2:0 do 89. minuta uspeo da ispusti trijumf u duelu sa Veronom koja je pogocima Ćerćija i Pacinija došla do boda.

U tim Lacija vratio se Sergej Milinković Savić, ali zanimljivo jed a iako je prućio dobru partiju nije direktno učestvovao ni u jednom od šest golova tima iz Rima u pobedi protiv Sasuola (6:1).

Solidan je bio i Nenad Tomović koji je do 64. minuta bio u igri u duelu sasvojim bivšim klubom Fiorentinom koja je poražena od Kjeva sa 2:1, a ceo meč za domaći tim odigrao je Ivan Radovanović. Inter je sa dva gola hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića odneo bodove iz duela sa Beneventom, dok su SPAL i Krotone remizirali.

U derbiju kola Roma je za svega pet minuta rešila pitanje pobednika u duelu sa Milanom na San Siru. "Rosonere" načeo je Džeko u 72. minutu, a sudbinu im je zapečatio Florenci u 77. Naš Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta vrlo dobro.

Za kraj dana Juventus je gostovao Atalanti u Bergamu i izgledalo je da će nastaviti da beleži trijumfe pošto je posle 24 minuta imao dva gola prednosti, ali se domaćin nije predavao već je smanjio zaostatak u prvom delu, a izjadnačio preko Kristantea sredinom drugog. Mogao je Juventus do trijumfa da je Dibala u 84. minutu iskoristio penal, ali kako Argentinac to nije uradio druge šanse nije bilo.

Šampion sada ima dva boda manje od Napolija koji igra u odličnoj formi i jedan je od retkih tomova u Evropi koji još uvek nije izgubio nijedan bod u domaćem šampionatu.

Rezultati, 7. kolo, Nedelja: Napoli - Kaljari 3:0 (Hamšik 4, Mertens 40pen, Kulibali 47), Benevento - Inter 1:2 (Dalesandro 42 - Brozović 19, 22), Kjevo - Fiorentina 2:1 (Kastro 25, 46 - Simeone 6), Lacio - Sasuolo 6:1 (Alberto Luis 45+1, 58, De Fraj 56, Parolo 64, 70, Imobile 81pen - Berardi 27pen), SPAL - Krotone 1:1 (Paloski 39 - Simi 59), Torino - Verona 2:2 (Falke 31, Nijang 44 - Ćerći 89, Pacini 90+2pen), Milan - Roma 0:2 (Džeko 72, Florenci 77), Atalanta - Juventus 2:2 (Kaldara 31, Kristante 67 - Bernardeski 21, Iguain 24), Subota: Udineze - Sampdorija 4:0, Đenova - Bolonja 0:1.