0
Subota 21.10.2017.
17:53 >> 20:41h

Premijer liga: Hadersfild šokirao Junajted, Siti gazi

Veliko iznenađenje u devetom kolu Premijer lige. Novajlija Hadersfild na svom terenu je slavio protiv Mančester Junajteda - 2:1 i tako je naneo prvi poraz "đavolima" u sezoni.

Tanjug/AP
Nikolas Otamendi u duelu sa Ešlijem Barnsom iz Barnlija

Već u prvih 45 minuta, domaćin je šokirao Murinjove "đavole" golovima Erona Muja i Lorana Depotr. U nastavku, gosti su pokušavali, a jedino su uspeli da dođu do utešnog gola preko Markusa Rašforda. Nemanja Matić igrao je ceo meč, ali se utopio u sivilo kluba sa "Old Traforda".

Siti je nastavio da gazi, a osmu uzastopnu pobedu u Premijer lige ostvarili su protiv Barnlija. Posle saobraćajne nesreće u tim se vratio Serhio Aguero i to golom iz penala u prvom poluvremenu.

Njukasl je u finišu pogotkom Merina savladao Kristal Palas. Za "svrake" je od 79. minuta igrao Aleksandar Mitrović, dok je za goste iz Londona igrao Luka Milivojević.

Rezultati 9. kola: Hadersfild - Mančester Junajted 2:1 (Muj 28, Depotr 33 - Rašford 78), Mančester Siti - Barnli 3:0 (Aguero 30 penal, Otamendi 73, Sane 75), Njukasl - Kristal Palas 1:0 (Merino 86), Stouk - Bornmut 1:2 (Diuf 63 - Šurman 16, Stanislas 18 penal), Svonsi - Lester 1:2 (Mouson 56 - Fernandez 25 autogol, Okazaki 49), Sautempton - VBA1:0 (Bufal 85). Ranije: Čelsi - Votfrod 4:2.