0
Nedelja 22.10.2017.
18:10 >> 21:08h

Zvezda se kockala, ali je na kraju trijumfovala (VIDEO)

U meču 14. kola Superlige Srbije Crvena zvezda je nastadionu "Rajko Mitić" savladala Mladost iz Lučana sa 2:1 (2:0) golovima Pešića i Račića, dok je za goste pogodak postigao Radivojević. Ovim trijumfom crveno-beli su ponovo stekli četiri boda viška u odnosu na prvog pratioca, ekipu Partizana

M. Todorović - Vesti
Pešić je doneo početnu prednost Zvezdi

Posle nesrećnog poraza od Arsenala srpskog vicešampiona očekivao je duel sa Lučancima, a imperativ pobede visio je nad glavom pošto je ranije tokom dana Partizan uspeo da savlada Bačku i priđe na samo jedan bod zaostatka.

Tek u drugom delu prvog poluvremena počele su da se ređaju šanse, uglavnom pred golom Mladosti. Bravu je otključao Pešić u 26. minutu kada je posle cenatršuta Stojkovića lepim udarcem glavom doveo svoj tim u vođstvo, svojim sedmim golom u sezoni.

Gol gostiju pogodio je i 19-godišnji Uroš Račić koji je u 40. minutu preciznim udarcem savladao Rosića, koji je uspešno branio sve "slobodnjake" crveno-belih, ali ne i ovaj šut.

Gosti su uspeli da se vrate u meč pošto su početkom drugog dela preko Radivojevića smanjili na 2:1, a imali su čak i dve vrlo dobre šanse za izjednačenje. Ipak, udarci Tumbasevića i Miloševića nisu išli u okvir gola, a da jesu Borjan ne bi imao nikakvu šansu da zaustavi te lopte.

u završnici meča i dosta nervoze na terenu. Najpre je isključen Pavlović koji je dobio drugi žuti karton, a onda je dolo i do gužve na sredini nakon jednog jačeg udarca Radivojevića koji je potkačio Le Taleka. Francuz nije mogao da istrpi pa je uzvratio posle čega je došlo do velike gužve, ali ne i novih isključenja.

Crvena zvezda - Mladost Lučani 2:1 (2:0)

Pešić 26, Račić 40 - Radivojević 50

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Jovan Šegrt

Žuti kartoni: Le Talek, Borjan (Crvena zvezda) - Andrić, Pavlović, Šatara, Radivojević, Rosić (Mladost)

Crveni karton: Pavlović (Mladost)

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Le Talek, Rodić, Račić (52 Donald), Krstičić (46 L. Ilić), Milijaš, Srnić, Adžić (69 Radonjić), Pešić.

Mladost Lučani: Rosić, Andrić, Pešić, Milošević B, Šatara, Sinđić (46 Marinoković), Tumbasević, Pavlović, Radivojević, Trifunović, Marić (77 Golubović).

Rezultati, 14. kolo: Partizan - Bačka 3:1 (Jevtović 7pen, Ožegović 14, Tavamba 90+3 - Mićić 21) , Crvena zvezda - Mladost 2:1 (Pešić 26, Račić 40 - Radivojević 50), Odigrano ranije: Vojvodina - Radnički Niš 1:1, Mačva - Borac Čačak 1:0, Spartak - Čukarički 0:0, Javor - Radnik 1:0, Voždovac - Rad 3:0, Napredak - Zemun 2:1.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Utakmica je završena, Crvena zvezda - Mladost 2:1
90. minut - Igraće se još tri minuta
89. minut - Velika gužva na sredini terena, koškanje igrača. Radivojević je naleteo na Le Taleka, a onda ga je Francuz odgurnuo pa je usledila tuča na terenu. Sve je završeno žutim kartonima, koje su dobili i golmani Borjan i Rosić
88. minut - Opet slobodan udarac i opet Milijaš, ali opet Rosić brani
82. minut - Ponovo Milijaš pokušava sa velike udaljenosti, ali je Rosić "žabicu" izbacio u korner

77. minut - Velika šansa za Donalda, ali Holanđanin nije pogodio gol

70. minut - Ponovo su gosti zapretili posle kornera, Milošević je bio u šansi, Borjan je savladan, ali lopta nije završila u mreži već pored gola

69. minut - Radonjić umesto Adžića u domaćem timu

61. minut - Opasnost pred golom Zvezde, posle kornera Tumbasević je natrčao na odbitak, srećom po domaće nije bio precizan

60. minut - Još jedan slobodnjak za domaće, probao je Donald koji je pre nekoliko minuta ušao u igru. Lopta je otišla pored gola

55. minut - Slobodan udarac sa oko 27-28 metara, Milijaš je šutirao levicom, ali nije imao sreće, pogodio je desnu stativu Rosiećvog gola

51. minut - Umalo da već u sledećem napadu Pešić ponovo pogodi, ali bi to bio vrlo bizaran gol jer je izblokirao igrača gostiju koji je pokušao da izbije loptu u polje

50. minut - GOOOOOOOOL, Vladimir Radivojević koristi prvu ozbiljniju priliku za goste i smanjuje zaostatak Lučanaca na 2:1

46. minut - Jedna izmena u domaćem timu, Luka Ilić umesto Nenada Krstičića. Kod gostiju umesto Uroša Sinđića na terenu je Nenad Marinković

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, Crvena zvezda - Mladost 2:0

40. minut - GOOOOL strelac je Uroš Račić, mladi vezista je kombinovao sa Milijašem i Pešićem, a onda mu se otovorio prostor za šut, a on ga je odlično iskoristio. Sa oko 18 metara udarac po zemlji, lopta tik uz stativu ulazi u mrežu.

37. minut - Pavlović je dobro šutirao, ali Borjan brani i šalje loptu u korner

26. minut - GOOOOOL, povela je Crvena zvezda, Stojković je centrirao sa desne strane, a Pešić je lepo glavom prosledio loptu u mrežu. Međutim, veliko je pitanje da li je napadač crveno-belih u toj situaciji možda bio u ofsajdu

21. minut - Adžić je šutirao sa distance, Rosić je odbio, Pešić je natrčao, ali je promašio gol iz izgledne pozicije

18. minut - Srnić je pokušao povratnom loptom da uposli nekog od saigrača na petercu, ali su se gosti dobro odbranili
16. minut - Još jedan slobodnjak, sada je probao Milijaš, ali udarac je bio mlak, Rosić brani

8. minut - Rosić brani udarac Adžića iz slobodnog udarca

1. minut - Utakmica je počela