0
Sreda 29.11.2017.
17:18 >> 20:08h

Nova "petarda" Zvezde: Het-trik Pešića, Jovičić golom obeležio povratak

Fudbaleri Crvene zvezde su ostvarili i desetu uzastopnu pobedu u Superligi Srbije. Oni su u poslednjem meču 19. kola na svom stadionu savladali Radnik iz Surdulice 2:0 (2:0).

M. Todorović - Vesti
Trostruki strelac za Crvenu zvezdu je bio Aleksandar Pešić

Izabranici Vladana Milojevića su i drugi put ove sezone demonstrirali moć protiv Surduličana, jer su ih u avgustu kao gosti savladali 5:0. Tokom cele utakmice su imali inicijativu, a odluka je pala već u desetom minutu kada je Marko Gobeljić zatresao mrežu.

Imali su Surduličani posle jednu šansu, ali je Zlatanović glavom šutirao preko gola. To je bila jedina prava šansa za njih u prvom delu. Pred kraj poluvremena Aleksandar Pešić je povećao na 2:0 i to posle kornera Adžića. Njemu je ovo 13. superligaški gol ove sezone.

I u nastavku su domaći bili konkretniji.a prednost je mogla biti uvećana da u 51. minutu šut Pešića nije zaustavila stativa. Ipak, bio je precizan u 71. i 77. minutu, postigavši het-trik.

Od 68. minuta je za crveno-bele igrao Branko Jovičić. Njemu je ovo prvi meč otkako je 6. avgusta zadobio tešku povredu protiv Čukaričkog. On je pozdravljen sa tribina, a u 90. minutu je sa bele tačke postavio konačnih 5:0.

Crvena zvezda - Radnik 5:0 (2:0)

Strelci: 1:0 Gobeljić (10), 2:0 Pešić (45+1), 3:0 Pešić (71), 4:0 Pešić (77), 5:0 Jovičić (90) niz penala.

Sudija: Srđan Jovanović.

Stadion: Rajko Mitić.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Savić, Frimpong, Rodić, Račić (od 68. Jovičić), Milijaš, Milić (od 61. Donald), Srnić, Andžić (od 75. Stojković), Pešić.

Radnik: Vasiljević, Mladenović, Bulatović, Stanković (od 69. Zulfiji), Kjeremeh, Radović (od 69. Podunavac), Pavlović, Gojković, Pejčić, Žakula (od 78. Mirosavljević), Zlatanović.

90. minut - Penal za Crvenu zvezdu jer je u kaznenom prostoru oboren Slavoljub Srnić. Najstrožu kaznu je izveo Jovičić koji je pogotkom obeležio povratak posle tri i po meseca.

77. minut - GOOOL, vodi Zvezda 4:0, a Pešić je opet strelac koji je postigao het-trik na meču.

75. minut - Poslednja izmena u Zvezdi. Izašao je Luka Adžić, a ušao Filip Stojković.

71. minut - GOOOLLL, vodi Zvezda 3:0, Pešićev drugi gol na meču.

68. minut - Druga izmena u Zvezdi. Uroš Račić je izašao, a ušao je Branko Jovičić. Ovo je prvi meč Jovičića od povrede koju je zadobio protiv Čukaričkog 6. avgusta.

61. minut - Prva izmena na meču i to u redovima Zvezde. Iz igre je izašao Milić, a ušao je Mičel Donald.

51. minut - Prvu šansu za Zvezdu u nastavku je imao Pešić, ali je pogodio stativu.

46. minut - Nastavljena je utakmica. Nije bilo izmena.

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme. Vodi Zvezda 2:0.

45+1. minut - GOOOL, Vodi Zvezda 2:0. Strelac je Aleksandar Pešić, kojem je ovo 13. gol ove sezone u Superligi.

40. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobio je igrač Crvene zvezde Uroš Račić i to zbog povlačenja. Sudija se uopšte nije dvoumio da li da ga opomene.
37. minut - Odlična šansa za Zvezdu. Milijaš je uposlio Pešića, koji je prošao pored dva odbrambena igrača Radničkog, šutirao, ali je Vasiljević bio na mestu.
31. minut - Uglavnom se igra pred golom gostiju. Crveno-beli pokušavaju što pre da reše meč, ali bez pravih šansi.

18. minut - Prva prava šansa za Radnik. Posle centaršuta sa leve strane, Zlatanović je šutirao glavom, ali je lopta otišla iznad gola.

16. minut - Nastavljaju domaćini sa napadima. Pokušao je Luika Adžić, ali je Vasiljević odlično reagovao.

10. minut - GOOOOL, vodi Crvena zvezda 1:0. Strelac je Marko Gobeljić.

9. minut - Prva prava šansa za crveno-bele. Milić je iz neposredne blizine šutirao glavom, ali pravo u Vasiljevića.
3. minut - Prva je zapretila Zvezda. Rodić je bio najbliži golu, ali je pravovremeno reagovao golman Vasiljević.
1. minut - Utakmica je počela. Tribine su poluprazne.