0
Nedelja 03.12.2017.
15:32 >> 18:13h

Kiks Stojkovića: Vojvodina do boda u završnici meča

Fudbaleri Partizana i Vojvodine odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u derbiju 20. kola Superlige Srbije.

M. Todorović - Vesti
Zoran Tošić je dao gol, a onda napustio teren

Utakmica je kasnila sat vremena zbog snega, koji nije prestajao ni kada je meč počeo. Pošto je teren bio dosta loš igrači na početku nisu prikazali dobru igru. Ipak, kako je meč odmicao ređale su se šanse na obe strane. Problemi za domaće su nastali već u 33. minhutu kada je zbog povrede levog kolena Everton Luiz morao da napusti teren.

U nastavku je Partizan zaigrao konkretnije, a to je materijalizovao u 48. minutu. Strelac je bio Zoran Tošić, koji je u prvom poluvremenu imao dve dobre šanse. Nedugo potom i Tošić je morao da napusti igru zbog povrede. Inače ovo je Tošiću drugi uzastopni gol, jer je u sredu rešio meč protiv Voždovca.

Promrzli navijači na stadionu Partizana

Pošto je u drugom poluvremenu Vojvodina bila bezopasna, činilo se da će Partizan da pobedi i tako se približi Crvenoij zvezdi na tabeli. Ipak, posle jednog centaršuta Vladimir Stojković je loše reagova, a to je iskoristio DEamir Kojašević i postavio konačnih 1:1.

Zbog snega meč je prekidan kako bi se očistile linije, pa je sudijska nadoknada trajala sedam minuta. To je bilo nedovoljno da Partizan ostvari pobedu.

PARTIZAN - VOJVODINA 0:0

Stadion Partizana

Sudija: Zoran Široki.

Strelci: 1:0 Tošić (48), 1:1, Kojašević (86).

PARTIZAN: Stojković, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Ostojić, Vulićević, Everton (od 33. Radin), Pantić, Tošić (od 52. Marjanović), Nemanja G. Miletić, Tavamba, Ožegović.

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Veselinović, Saničanin, Antić, Vukasović, Kojašević (od 89. M. Zličić), Jovančić, Mesarović (od 66. Subotić), Kalezić (od 61. L. Zličić), Mihajlović.

PRATITE TOK MEČA UŽIVO

90+7. minut - Kraj utakmice.
90. minut - Igraće se još sedam minuta.
89. minut - Poslednja izmena u Vojvodini. Izašao je Kojašević koji se povredio kod postignutog gola, a ušao je Miloš Zličić.

86. minut - GOOOOL 1:1, strelac Damir Kojašević, posle greške Stojkovića.

82. minut - Pantić je imao šansu iz slobodnog udarca, ali je šutirao preko gola.

69. minut - Tavamba je ponovo pokušao glavom, ali je lopta pogodila stativu. Šansi je prethodio korner koji je izveo Marjanović.

66. minut - Promena u Vojvodini, umesto Mesarovića je ušao Subotić.

63. minut - Zakuvalo se na terenu. Miletić je ušao u kazneni prostor, oborio ga je Vukasović, ali se sudija nije oglasio. Ovakva odluka je izazvala burnu reakciju navijača.

61. minut - Izmena u Vojvodini, izašao je Kalezić, a ušao Lazar Zličić.
52. minut - Druga izmena u Partizanu. Izašao je Tošić, a ušao Marjanović.

48. minut - GOOOL - 1:0 za Partizan, strelac Zoran Tošić.

46. minut - Nastavljena je utakmica. Nije bilo promena na pauzi.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

38. minut - Najbolja šansa za Partizan. Rockov je pogrešio, Zoran Tošić je šutirao, ali se golman Novosađana iskupio za grešku.

Pokazan je prvi žuti karton, a dobio ga je igrač Partizana Mitrović.

37. minut - Odlična šansa za Vojvodinu, ali je Kojašević bio neprecizan.

33. minut - Prinudna izmena u Partizanu. Izašao je Everton zbog povrede levog kolena, a ušao je Radin.

Ovih dana se pričalo o mogućem odlasku Evertona, a navijači Partizana su istakli transparent sa jasnom porukom.

30. minut - Zapretila je i Vojvodina. Kalezić je šutirao, ali je Stojković bio na mestu. Sneg sve jače pada u Beogradu.

28. minut - Pokušao je Zoran Tošić da savlada golmana Rockova sa 20 metara, ali je lopta otišla u korner.

20. minut - Prva šansa za Partizan. Vuličević je centrirao sa desne strane, Tavamba je skočio i šutirao glavom, ali je bio neprecizan.

9. minut - Prvi minuti protiču u inicijativi crno-belih, ali bez konkretnijih pretnji po gol gostiju.
1. minut - Utakmica je počela. Slaba poseta u Humskoj. Naravno, razlog je loše vreme u Beogradu.