0
Subota 31.03.2018.
15:17 >> 18:15h

Partizan odradio Bačku Palanku, nastavljena potera za Zvezdom (VIDEO)

Partizan je slavio u Bačkoj Palanci protiv domaće Bačke - 2:1 (1:0) i makar na dan smanjio zaostatak za Crvenom zvezdom na devet bodova. Izabranici Miroslava Đukića nisu oduševili, kao i na prethodnim susretima, ali su uspeli da osvoje nova tri boda.

M. Todorović - Vesti
Slavlje fudbalera Partizana posle vodećeg gola Ognjena Ožegovića

Crno-beli su brzo otključali bravu domaćina. Danilo Pantić je već u drugom minutu odlično uposlio Ožegovića, koji beži golmana Jevriću, a ovaj ga ruši. Sudije nije imao dilemu, opravdano je pokazao da "belu tačku", a Ožegović je bio precizan. Rani gol kao da je uticao na mirnoću gostiju koji su rutinski čuvali prednost.

U nekoliko navrata Vladmir Stojković je zaustavljao šuteve odličnog Luke Lukovića. Partizan je imao nekoliko zicera, Tavamba se ispromašivao, Ožegović pogodio prečku u 69. minutu.

U 79. minutu greška domaće odbrane. Štoper Bačke predaje loptu Miletiću koji upošljava Leandra Tavambu, kome nije bilo teško da sa pet, šest metara ubaci loptu u nebranjenu mrežu. Činilo da je da je pobednik tada rešen, ali se domaćin ne predaje. Agilni Luka Luković je u 84. minutu sve odradio i asistirao Mićiću, za 1:2. Malo se zakuvalo, ali je šampion sačuvao prednost i odneo tri boda iz Bačke Palanke. Bila je to peta uzastopna pobeda Partizana, a četvrta u nizu u Super ligi Srbije.

Na startu meča, zbog divljanja navijača Partizana i ubacivanja baklji na teren, meč je prekinut na sedam, osam minuta.

BAČKA - PARTIZAN 1:2 (Mićić 85 - Ožegović 4 penal, Tavamba 79)

Bačka Palanka. Stadion: „Slavko Maletin Vava“. Sudija: Petar Piper

BAČKA: Jevrić (od 18. Šuljagić) - Dimitrijević, Ilić, Bjeloš, Varga - F. Bajić (od 74. Šarac), Đorić - Švonja, Mićić, Luković - Jovanović (od 55 Radinović). Rezerve: Zvrko, Tasić, Šarac, Bajić, Radinović, Dodlek, Šuljagić. Trener: Zvezdan Milošević.

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, N. R. Miletić, Marković, N. G. Miletić - Zdjelar, Pantić (od 64.Jevtović), Janković (od 83. Suma), Đerlek - Tavamba (od 86. Suma), Ožegović.

Rezultati 29. kola: Borac - Mačva 2:0 (0:0), Radnički Niš - Vojvodina 1:1 (0:0), Radnik - Javor 1:0 (Milovanović 10), Zemun - Napredak 1:1 (0:0), Bačka - Partizan 1:2 (0:1)
Nedelja: Čukarički - Spartak 17.00, Mladost - Crvena zvezda 17.00. Petak: Rad - Voždovac 0:1.

90+4. minut - Kraj utakmice. Pobeda Partizana - 1:2!

84. minut - GOOOOL, Luka Luković je obavio veći deo posla, a strelac je bio Mićić. Biće neizvestan finiš. Bačka je smanjila.

78. minut - GOOOL, Tavamba je iskoristio kisk domaće odbrane. Crno-beli na pragu trijumfa u Bačkoj Palanci.

76. minut - Tražili su domaći penal. Pogodio je u ruku Svetozar Marković, Jevtovića, ali niša od najstrože kazne.

69. minut - Ognjen Ožegović je pogodio prečku.

65. minut - Partizan čuva prednost. Domaćin pokuašava, ali za sada ne uspeva da stigne do gola Stojkovića.

53. minut - Tavamba je opet bio u šansi, ali neće gol Kamerunca.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+8. minut - Gotovo je poluvreme.

45. minut - Luka Luković odlično šutira, ali je Stojković sjajno intervenisao i spasio crno-bele. Prvo poluvreme igraće se još osam minuta zbog prekida.
30. minut - I pored vođstva, Partizan napada, bliži je drugom golu nego domaćin izjednačenju.
28. minut - Dobra šansa za Tavambu. Napadač Partizana je pokušao glavom, ali nema drugog pogotka za crno-bele.
17. minut - Utakmica je nastavljena. Grobari su se smirili. Nemanja Jevrić je morao da napusti teren zbog povrede. Menja ga Šuljagić.

13. minut - Prekid meča zbog bakljade navijača Partizana.

9. minut - Đerlek je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda. Ostaje 0:1.

4. minut - GOOOOOL 0:1 Ožegović je realizovao penal.

2. minut - Penal za Partizan posle faula nad Ognjenom Ožegovićem.

1. minut - Počela je utakmica. U Bačkoj Palanci je toplo, pa se očekuje lepa utakmica.