170
0
Četvrtak 29.11.2018.
14:29

Deset golova u duelu bivših šampiona Evrope, Vilin prvi četvorostruki strelac posle 1988/1966 (VIDEO)

Aston Vila i Notingem Forest odigrali neverovatan meč u Čempionšipu - 5:5.

twitter.com/fcastonvilla
Tami Abraham, uzdanica Vile

Čak deset golova viđeno je na "Vila Parku" i ovaj meč sigurno spada među najbolje u sezoni u svim ligama.

Veliki broj preokreta, lepih golova i još veće drame viđeno je u Birmingemu, a timovi su na kraju podelili bodove.

Meč je obeležio Tami Abraham koji je postigao čak četiri gola za Aston Vilu, a od toga tri u prvom poluvremenu. Poslednji Vilin igrač koji je dao četiri pogotka na jednom meču bio je Dejvid Plat, kada je u osmini finala Kupa ligaša, baš na današnji dan 1988, savladan Ipsvič sa 6:2. Poslednji kome je to pošlo za rukom u ligaškom takmičenju bio je Toni Hateli protiv Totenhema na Vajt Hart Lejnu 19. marta 1966 (isto 5:5) u tadašnjoj Prvoj diviziji kao najvišem rangu, dakle i pre nego što je Engleska jedini put bila svetski prvak.

Gosti su prvi došli do vođstva i to s 2:0. U trećem minutu Luis Graban je postigao prvi gol, dok je u šestom Žao Karvaljo udvostručio prednost. Da će ovo biti "lud" meč najavili su igrači Notingema, a to je samo potvrdio Abraham.

Napadač, koji se nalazi na pozajmici iz Čelsija, smanjio je na 2:1 u 11, dok je u 14. minutu izjednačio na 2:2. Samo osam minuta kasnije Mati Keš je ponovo doveo u vođstvo Notingem, dok je konačnih 3:3 u prvom poluvremenu postavio Abraham iz penala (36. minut).

Do trećeg vođstvo gosti su došli u 51. minutu preko Džoa Lolija, dok je Vila prvi put povela u 75. Abraham je četvrtim golom na meču izjednačio (71), dok je četiri minuta kasnije El-Gazi postigao gol za 5:4.

Da na kraju bude "pošteno" 5:5 pobrinuo se strelac prvog gola Luis Graban, koji je u 82. minutu postavio konačan rezultat.

Neverovatan meč viđen je na "Vila Parku", a obe ekipe se bore za plasman u Premijer ligu.