0
Subota 16.03.2019.
21:38

Pobeda Dortmunda u Berlinu posle preokreta

Fudbaleri Borusije izt Dortmunda ostvarili su pobedu u 26. kolu Bundeslige. Oni su kao gosti savladali Hertu u Berlinu sa 3:2.

twitter.com/

Bio je to dramatičan susret u kojem je pobednik rešen u drugom minutu nadoknade vremena kada je Marko Rojs zatresao mrežu ekipe iz Berlina.

Domaćin je na poluvremenu imao prednost. Poveli su u četvrtom minutu pogotkom Salomona Kalua, da bi Borusija izjednačila u 14. preko Dilejnija.

Do kraja prvog dela kalu je još jednom savladao golmana "mlionera" Romana Burkija i to pogotkom iz jedanaesterca.

Ipak, u nastavku preokret Borusije. Prvo je na startu drugog dela, tačnije u 47. minutu Zagadu pogodio za 2:2.

Onda drama u finišu, prvo je drugi žuti karton u 85. minutu zaradio Džordan Torunariga i tako je Herta ostala sa desetoricom. To je iskoristio Rojs sa preciznim udarcem sa desetak metara postigne gol za 2:3 i slavlje gostiju.

U petom minutu nadoknade, zbog nesportskog ponašanja isključen je i napadač Herte Vedad Ibišević.

Borusija je tako, makar privremeno, preuzela čelnu poziciju od Bajerna koji u nedelju dočekuje ekipu Majnca.