0
Sreda 22.09.2010.
23:43

Lane strelac, ispali Liverpul i Čelsi

Fudbaleri Njukasla napravili su veliko iznenađenje, pošto su na "Stamford Bridžu" eliminisali Čelsi pobedom od 4:3 u 3. kolu Karling kupa, a neprijatno su iznenađeni i navijači na "Enfild Roudu" gde je Nortempton na penale izbacio Liverpul.

Nikolas Anelka sa dva gola vratio Čelsi u igru, ali je Ameobi na kraju srušio 'plavce'

Domaći tim u Londonu je poveo već u 6. minutu preko mladog Van Anholta, ali su do poluvremena preokrenuli Rejndžer i Tejlor. Ameobi je u drugom delu povećao na 3:1 za "svrake", ali je Nikolas Anelka u finišu meča doneo izjednačenje Čelsiju. Ipak, veliku pobedu Njukaslu doneo je Ameobi u poslednjem minutu susreta.

Iznenađenje je priredila i ekipa niželigaša Nortemptona koji je posle produžetaka i penala izbacio Liverpul pobedom nad "Enfil Roudu" 2:4. Iako je domaćin poveo golom Milana Jovanovića, gosti su izjednačili preko Mekeja u 56. minutu. U prvom produžetku Džejkobs donosi prednost gostima, ali N'Gog je u 116. minutu poravnao. Ipak, na penale gosti su bili srećniji, a domaći igrači su napustili tereen pognute glave.

Još veću senzaciju napravio je Vest Bromvič Albion, koji je pobedio Mančester siti - 2:1. Tim Roberta Manćinija imao je prednost od 1:0 golom Žoa, ali su u nastavku meča Zuiverlon i Koks u samo dva minuta preokrenuli i doneli veliki trijumf.

Skantorp je iznenadio Mančester junajted i u 9. minutu došao do prednosti preko Rajta, međutim stvari dolaze na svoje mesto do poluvremena kada su golove za "crvene đavole" postigli Gibson i Smoling. Oven je dva puta pogodio u nastavku, jednom Park za konačnih 5:2.

U naredno kolo ide i Aston Vila koja je pobedila Blekburn 3:1, takođe posle preokreta u drugom delu meča. Junak je bio Ešli Jang sa dva gola, upisao se i Heski, dok je pogodak za Blekburn delo Živea.