0
Subota 25.09.2010.
15:42 >> 18:28h

Prvi poraz Čelsija i Arsenala u Premijer ligi

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu ekipu Čelsija rezultatom 1:0 u prvom meču šestog kola Premijer lige.

Jedini gol na utakmici postigao je Karlos Tevez u 59. minutu. "Građani" su ukrali loptu na sredini terena i u kontri se najbolje snašao argentinac Tevez koji je pobegao štoperima Čelsija i sa 20 metara matirao golmana Čeha.

Ovo je bio prvi poraz londonskog kluba u Premijer ligi. Za Čelsi je svih 90 minuta igrao srpski reprezentativac Branislav Ivanović.

Fudbaleri Arsenala pretpeli su prvi ovosezonski poraz, a bolji od njih na Emirats stadionu bila je ekipa Vest Bromviča rezultatom 2:3. Odemvige je sa dva brza gola prosto iznenadio "tobdžije" a ubedljivih 0:3 postavio je Tomas petnestak minuta pre kraja meča.

Ipak nadu domaćinu doneo je Nasri sa dva gola, ali Arsenal nije mogao u nadoknadi vremena da dođe do preokreta, pa su gosti sasvim zasluženo slavili 2:3.

Liverpul je još jednom igrao i vadio se iz mrtvih pošto je izvukao samo remi protiv Sanderlenda - 2:2. Iako su domaćini poveli ranim golom Kujta u 5. minutu Bent je gostima doneo preokret, a čast Liverpula odbranio je kapiten Stiven Džerard golom za 2:2 i teško izvojevanim remijem.

Blekburn je u gostima slavio nad Blekpulom 2:1, Vest Hem je minimalnim rezultatom 1:0 nadigrao Totenhem i tako došao do prvog trijumfa u sezoni, dok su Fulam-Everton i Birmingem - Vigan odigrali bez pogodaka. Nikola Žigić ušao je u igru u 62. minutu za Birmingem.

U nedelju će igrati: Bolton - Mančester junajted, Vulverhempton - Aston Vila i Njukasl - Stouk.

Prvo mesto na tabeli Premijer lige zadržao je Čelsi sa 15 bodova.