0
Subota 02.10.2010.
22:43

Pirlov 'projektil' doneo pobedu Milanu

Fudbaleri Milana pobedili su večeras u gostima ekipu Parme rezultatom 0:1 u meču šestog kola italijanske Serije A.

Jedini gol na utakmici postigao je Andrea Pirlo u 26. minutu. Italijanski reprezentativac je fantastičnim šutem sa preko 30 metara skinuo 'paučinu' iz rašlji gola domaćih, što je bilo dovoljno za minimalnan trijumf "rosonera".

Milan je ovom pobedom i osvajajem kompletnog plena u Parmi, preuzeo prvo mesto na tabeli sa 11 bodova, a drugi je Inter sa bodom manje, ali i utakmicom manje koju u nedelju od 20,45 sati igra protiv Juventusa.

Udineze je ranije večeras na svom terenu savladao Ćezenu sa 1:0 golom Benatije u 90. minutu.

Sutra će biti odigrano preostalih osam mečeva šestog kola italijanskog prvenstva, a sastaće se: Leće - Katanija, Bolonja - Sampdorija, Kjevo - Kaljari, Fiorentina - Palermo, Đenova - Bari, Lacio - Breša, Napoli - Roma i Inter - Juventus.