0
Sreda 20.10.2010.
22:52

LŠ: Pobede favorita, Stanković strelac

Na mečevima 3. kola Lige šampiona odigranim u sredu Inter u goleadi pobedio Totenhem 4:3, Mančester golom Nanina dobio Bursu, Barselona sa dva gola Mesija savladala Kopenhagen, Lion bolji od Benfike 2:0.

Postigao gol, pa se povredio - Dejan Stanković

Fubaleri Intera savladali su ekipu Totenhema rezultatom 4:2 (4:0) u meču trećeg kola grupe A Lige šampiona koja je večeras igrana u Milanu.

Ekipa Rafe Beniteza došla je vođstva već u drugom minutu kada su na prvu odigrali Havijer Zaneti, Kutinjo i Samjuel Eto izigrali odbranu "pevaca". Na kraju je Zaneti plasiranim udarcem, u stilu iskusnog napadača matirao golmana Gomeša. U 11. minutu meč je praktično bio rešen kada je Gomeš dobio crveni karton zbog starta nad Maikonom u svom šesnaetercu. Precizan sa bele tačke bio je Eto.

Samo tri minuta kasnije na 3:0 povisio je Dejan Stanković, razantnim udarcem po zemlji sa oko 16 metara koji je rezervni golman Kudićini samo ispratio "okom". Do kraja poluvremena Eto je postigao još jedan gol, svoj 18. gol u sezoni.

U drugom poluvremenu Inter je smanjio tempo, a gosti su i sa igračem manje uspeli da postignu čak tri gola i to zahvaljući neverovatnim prodorima levonogog beka Gereta Bejla. On je u dva navrata, u 52. i 90. pobegao odbrani Intera i identičnim udarcima, sa leve strane iskosa, uspeo da savlada Cezara. U poslednjim sekundamna meča, Bejl je uputio još jedan "projektil" prema golu Cezara koji je završio u mreži tako da će igrači Totenhema ipak podignute glave da se vrate u Englesku.

U drugom meču Grupe A Tvente i Verder odigrali su 1:1 (0:0) u Holandiji. Inter je sada prvi na tabeli sa sedam bodova, Totenhem je ostao na četiri, dok su Tvente i Verder došli do drugog remija u trećem meču.

Fudbaleri Liona savladali su Benfiku na "Žerlanu" sa 2:0 (1:0) i tako sa maksimalnim učinkom i tri pobede drže prvo mesto na tabeli grupe B u Ligi šampiona. Golove za francuski tim postigli su Brijand u 21. i Lisandro Lopez u 51. Domaćinu je posao olakšan pošto je Gaitan već u 43. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Šalke je u Genzelkirhenu lako savladao izraelski Hapoel sa 3:1 (1:0) uz dva gola legendarnog Raula Gonzalesa. Legenda Reala iz Madrida bio je precizan u 3. i 58. minutu, a pogodak za Nemce postigao je i Hurado u 68. minutu. Hapoel je preko Šehtera u nadokandi vremena samo uspeo da dođe do počasnog gola.

Lion je već na pragu osmine finala sa devet bodova, Šalke ima šest, Benfika tri, dok je Hapoel bez bodova.

Fudbaleri Mančester junajteda zauzeli su prvo mesto u grupi C Lige šampiona nakon večerašnje pobede nad Bursom (1:0). Jedini gol na meču postigao je Portugalac Nani već u 7. minutu meča. To je bilo dovoljno za ekipu Aleksa Fergusona da se sa dve pobede i remijem posle tri kola nađu na prvom mestu na tabeli pred gostovanje u Turskoj za dve nedelje u četvrtom kolu.

Na ruku Mančesteru išao je rezultat iz Glazgova gde su Rendžersi i Valensija odigrali nerešeno 1:1 (1:0). Oba gola postigao je Brazilac Edu. Prvo je doveo Škote u vođstvo golom u 34. minutu, a na startu drugog poluvremena uspeo je da zatrese i sopstvenu mrežu za 1:1.

Junajted sada ima sedam bodova, a slede Rendžersi sa pet, Valensija sa četiri i Bursa koja je bez bodova.

U grupi D Barselona je pobedila Kopenhagen sa 2:0 golovima Lea Mesija, dok su u Atini Panatinaikos i ruski Kazan odigrali utakmicu bez golova 0:0.