0
Subota 30.10.2010.
22:41 >> 00:10h

Po dva gola Ronalda i Mesija u pobedama vodećih

Fudbaleri Reala iz Madrida pobedili su u Alikanteu ekipu Erkulesa rezultatom 1:3, dok je u derbiju 9. kola španske Primere Baselona odvalila Sevilju sa 5:0.

Novi prvoligaš namučio je dosta madridskog giganta i čak je vodio posle prvog poluvremena golom iskusnog Francuza Davida Trezegea već u 3. minutu meča, kada je glavom savladao golmana Ikera Kasiljesa.

Ekipa Žozea Murinja je već na startu drugog dela igre krenula silovito na gol domaćina, a posle udarca Kristijana Ronalda u 52. minutu, na loptu je natrčao Anhel di Marija i izjednačio rezultat.

Gosti su nastavili sa pritiskom, a odluka je pala u finišu, i to ulaskom Karima Benzeme, koji je još više ubrzao igru lidera na tabeli. Francuz je učestvovao u obe akcije posle kojih je Ronaldo, u 82. i 86. minutu potopio sve nade domaćina.

Fudbaleri Barselone deklasirali su Sevilju rezultatom 5:0 (2:0) u derbiju 9. kola španske Primere odigranom večeras na "Kamp Nou".

Po dva gola za Katalonce postigli su Lajonel Mesi i David VIlja, a jednom je mrežu zatresao i defanzivac Dani Alveš.

Real je i dalje prvi na tabeli sa 23 boda, a samo bod manje ima aktuelni šampion Barselona.

Fudbaleri Valensije i Saragose odigrali su danas nerešeno 1:1. Oba gola na meču postigao je defanzivac Saragose Mauricio Lanzaro.

Prvo je posle prekida, već u trećem minutu postigao gol za svoj tim, a onda je, na isteku prvog dela igre uspeo da zatrese i sopstvenu mrežu.

Valensija je ostala na četvrtom mestu sa 17 bodova, dok je Saragosa i dalje, uz Deportivo, trenutno u teškoj situaciji, sa tek četvrtim osvojenim bodom.