0
Utorak 23.11.2010.
23:43

Braga bolja od Arsenala, čudesan preokret Rome

Na mečevima 5. kola Lige šampiona koji su odigrani u utorak Braga je nadigrala Arsenal 2:0, Roma je uspela da nadoknadi dva gola minusa protiv Bajerna i na kraju uspela da slavi sa 3:2, preokret napravio i Čelsi protiv Žiline 2:1, a pobede su ostvarili Real i Milan.

Fudbaleri Brage pobedili su u Portugalu engleski Arsenal sa 2:0 (0:0) i tako zadržali šanse da se u svom debiju u Ligi šampiona nađu među 16 najboljih ekipa u Evropi.

Junak meča bio je Mateus koji je postigao oba gola u završnici meča, u 82. i 90+3. minutu. U drugom meču grupe H Šahtjor je u Beogradu bio bolji od Partizana sa 3:0.

Ukrajici se sa 12 bodova nalaze na korak od istorijskog uspeha i plasman u 1/8 finala, a za to će im biti potrebno da u poslednjem kolu u Donjecku izbegnu poraz od Brage (9 bodova) rezultatom 4:1 ili 3:0.

Sa druge strane, Arsenal sa devet bodova dočekuje jednu od najslabijih ekipa u ovogodišnjem izdanju LŠ, Partizan, i za nastavak takmičenja im je dovoljan bod iz duela sa "crno-belima".

Fudbaleri Rome napravili su veliki podvig u Rimu pošto su savladali Bajern iz Minhena sa 3:2 iako su posle prvog poluvremena gubili sa 0:2.

Posle dva gola koja je postigao Mario Gomeš u prvom poluvremenu, Rimljani su se u nastavku praktično digli iz "mrtvih" i preko Borijela, Danijelea de Rosija i kapitena Frančeska Totija, koji je bio precizan sa penala u 84. minutu, zadržali velike šanse da se nađu u osmini finala.

Bazel je u švajcarskoj pobedio rumunski Kluž golom Almerareša u 15. minutu i sada pred poslednje kolo ima tri boda manje od Rome i ispred sebe praktično nemoguću misiju. Naime, ukoliko žele u osminu finala Švajcarci moraju da pobede Bajern u Minhenu i nadaju se trijumfu Kluža u Rumuniji nad Romom.

Marsej je dobio Spartak u Moskvi sa 3:0 i izborio plasman među 16 najboljih u grupi F, gde je Čelsi, takođe posle preokreta, savladao Žilinu u Londonu sa 2:1 (0:1). Golove za "plavce" dali su Staridž u 50. i Maluda u 85., dok je Belo doveo goste u vođstvo u 19. minutu.

Fudbaleri Milana savladali su u Francuskoj ekipu Oksera rezultatom 2:0 (0:0) i tako kolo pre kraja u grupi G osigurali plasman u osminu finala Lige šampiona.

Golove za "rosonere" postigli su Zlatan Ibrahimović u 65. minutu i Brazilac Ronaldinjo u nadoknadi vremena. Šveđaninu je ovo bio 13 gol ove sezone u svom takmičenjima, dok je sa druge strane Ronaldinjo uspeo da se upiše u listu strelaca pošto je u 85. minutu zamenio upravo Ibrahimovića.

Milan se tako sa osam bodova pridužio u nokaut fazi Realu iz Madrida (13 bodova), koji je deklasirao Ajaks u Amsterdamu (4:0). Ajaks sa četiri boda i Okser sa tri u poslednjem kolu vodiće borbu za treće mesto i Ligu Evrope.

Real je u Holandiji golovima Karima Benzeme i Arbelo imao dva gola prednosti posle 45 minuta, a u drugom poluvremenu je sa dva gola svoju neverovatnu seriju nastavio je Kristijano Ronaldo. Portugalcu je tri puta bio strelac u LŠ, a ukupno 20 ove sezone.