0
Petak 07.01.2011.
20:00 >> 00:53h

Partizan dobio Budućnost u Podgorici

Košarkaši beogradskog Partizana mt:s savladali su Budućnost u Podgorici u zaostaloj utakmici 14. kola NLB lige rezultatom 65:61.

Šampioni

Posle prvog kola drugog dela takmičenja branioci titule su sa skorom 8-6 na četvrtom mestu, Podgoričani sa skorom 9-5 dele vođstvo na tabeli.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bili su Šćekić sa 15 i Dubljević sa 11 poena, Simonović je postigao 10. U ekipi Partizana 'dvocifreni' su bili Veseli (12), Džerels (12) i Džavai (11).

Utakmica u dvorani "Morača" bila je veoma loša, pamtiće se po par atraktivnih poteza, katastrofalnom suđenju koje je ukazivalo na neznanje a ne nameru, i ogromnom broju grešaka igrača. Navijači Partizana pamtiće je i po pobedi i rekordu Petra Božića koji je sa 388 nastupa u dresu beogradskog kluba nadmašio sve prethodnike.

U prvih deset minuta igre domaći tim je predvođen Šćekićem igrao sjajno, odbrana gostiju bila je veoma slaba i rezultat je iz minuta u minut izgledao sve neočekivanije, 5:0, pa 19:2, na prvi odmor otišlo se sa ogromnih 24:6 za Podgoričane.

Učinilo se da bi Partizan mogao da 'se vrati u meč' na polovini druge četvrtine, Kecman je pogodio za tri iz napada u kojem su 'crno-belima' ostale desetinke za šut. Uzvratio je Simonović za novih +11 za domaći tim ali su pogodili Katić i Džerels za 32:25. Usledio je deo igre u kojem su domaći košarkaši počeli da greše, ali i pored dve atraktivne blokade Gista i Džavaija i par promašaja domaćih na poluvreme se otišlo sa rezultatom 36:27.

Do poluvremena Gist nije pogodio, najkorisniji igrač 'crno-belih' imao je indeks -7, a najefikasniji igrač beogradske ekipe u dve četvrtine bio je Džerels sa šest poena. U domaćem timu Šćekić je završio sa 13 poena, Otašević je postigao šest.

Ni na početku drugog poluvremena Partizan nije igrao dobro u napadu ali je odbrana bila bolja pa su Podgoričani za šest minuta treće deonice postigli samo pet poena - svih pet sa linije slobodnih bacanja. Dobra epizoda koju je odigrao Veseli, kontra Gista i koš Kecmana bili su dovoljni da se razlika smanji na 44:42.

Do kraja treće četvrtine Budućnost je ostala bez poena iz igre ali gosti u čijim redovima je najviše grešio Džerels nisu uspeli više od -5 na kraju obostrano "divljih" deset minuta uz loše suđenje - 47:42 za Budućnost.

Dva minuta prošla su do prvih poena u poslednjoj deonici, pogodili su Veseli za goste i Šćekić, posle 12 minuta za domaći tim bez koša iz igre - 49:44. Usledila su četiri poena za "crno-bele", Džerels i Veseli, a pet i po minuta pre kraja Partizanov Čeh je "zaradio" nesportsku ličnu grešku posle koje su se domaći vratili na +5 trojkom Dubljevića.

Poslednjih pet minuta doneli su odluku. Partizan je "vezao" šest poena a kontra Veselog značila je prvo vođstvo gostiju na utakmici - 54:55, tri i po minuta pre kraja. Usledila je nova serija grešaka sudijske trojke (Radović (Hrvatska), Obradović i Jovanić (BIH)) , čas na štetu jednih, čas drugih, odbrana Partizana je, kao i u drugoj i trećoj četvrtini, bila veoma dobra pa su i pored samo 61 poena u 38. minutu "crno-beli" stekli do tada najvećih +3.

U poslednjih 30 sekundi ušlo se sa 61:60 za Partizan, Gist je, posle promašaja Džerelsa, pogodio za 63:60 a poslednji napad imali su Podgoričani. Iskoristili su jedno bacanje, napravili faul i izgubili.

Igralo se pred punim tribinama, a bučniju podršku imao je gostujući tim.

Podgoričani su skoro polovinu poena postigli sa linije penala, 35-28, za dva poena su šutirali 27-12, za tri 17-3. Imali su ukupno 23 skoka i 12 izgubljenih lopti. "Crno-beli" su imali skoro dvostruko manje slobodnih bacanja, 19-16, za dva su bili bolji 40-20, za tri slabi, 12-3. Uhvatili su ukupno 29 lopti u skoku a izgubili 11.

Trener Partizana Vlade Jovanović izjavio je da su "crno-beli" zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu stigli do zasluženog trijumfa.