0
Sreda 26.01.2011.
22:55 >> 23:30h

Partizan poražen od Efes Pilsena

Košarkaši Partizana izgubili su od Efesa sa 79:76 (21:19,13:21,18:19, 24:20) u drugom kolu Top 16 faze Evrolige.

"Grobari" propevali tek posle pet minuta ćutanja i bojkota zbog sudske presude

U sjajnom ambijentu i pred više od 18.000 gledalaca u beogradskoj Areni, ovaj dramatičan meč je posle neizvesne penal završnice, rešen promašajem Džerelsa za šut za tri poena u poslednjim trenucima duela. Kecman je odbijenu loptu pokušao da šutne, ali bez uspeha. Ovako, gost iz Turske Efes Pilsen je zabeležio pobedu na gotujućem parketu rezultatom 79:76.

Najefikasniji je bio Igor Rakočević sa 23 poena i 4 skoka, dok je Gonlum ubacio 16, a Roberts 15. Kod domaćih najbolji je bio Džejms Gist sa 19 poena i 6 skokova. Džerels je ubacio 15 koševa, Džavai 10, a Kecman i veseli su dodali po devet.

Partizan je veći deo prve četvrtine, zbog taktike Vlade Jovanovića, igrao bez Džerelsa a igru su organizovali Kecman i Božić. Što se Efesa tiče, sve se vrtelo oko Rakočevića, Torntona i Viznevskog, dok se Roberts i Raduljica nisu posebno istakli. Efes je u poslednja tri minuta prve četgvrtine vodio, ali su Džavai i Milosavljević preokrenuli na 21:19.

Kao po nekom nepisanom pravilu, što se videlo i u Madridu protiv Reala, Partizan je ponovo pao u drugoj četvrtini. Crno-beli su igrali smušeno, bez jasne organizacije u napadu, dok je Efes s druge strane mirno prvo sustigao prednost, a zatim je i povećavao, da bi na dva minuta do kraja bilo "plus šest" za njih, pa je tom razlikom završeno i poluvreme 34:40.

Sjajna partija Džejmsa Gista nedovoljna za pobedu

U trećoj četvrtini Partizan je gubio sa još većom razlikom (48:39), ali je sredinom ovog dela igre uspeo da se vrati u igru zahvaljujući organizovanoj odbrani i raspoloženim, Gistu i Milosavljeviću. Međutim, Milosavljević je na "minus 2" za Efes pred kraj deonice, u dva napada isto toliko puta mašio "trojku", što je turski tim iskoristio da poveća prednost preko Tundžerija.

Ipak, Partizan se sa dve trojke Gista vraća u igru, a pri rezultatu 75:71 za goste, Kecman ubacuje trojku posle čega je počeo rasplet drame i penal završnica.

Pogodio je Tunčeri, precizan je bio i Džerels, pa je na liniju slobodnih bacanja ponovo došao Tunčeri. Bio je opet vrlo precizan, EFES je poveo 79:76, Džerels je pokušao sa 8 metara i promašio, a Kecman iz okreta nije mogao da pogodi.

U drugom meču Grupe G, Montepaski je u Sijeni izgubio od Reala 68:78. Madriđani sada zajedno sa Efesom imaju po dve pobede, dok su Montepaski i Partizan na dnu tabele sa po dva poraza.

U ostalim mečevima 2. kola Top 16 faze Evrolige odigranim u sredu Olimpijakos je trijumfovao u gostima Žalgirisu 64:71, a pobedu na strani ostvarila je ekipa Lijetvus ritasa i to protiv Kahe Laboral u Španiji rezultatom 86:89.