0
Sreda 16.02.2011.
22:47 >> 23:33h

Evroliga: Partizan poražen u Sijeni

Košarkaši Partizana mts poraženi su večeras u Sijeni od ekipe Montepaskija rezultatom 77:74 (12:20, 26:17, 15:16, 24:21) u meču četvrtog kola grupe G druge faze takmičenja u Evroligi "Top 16".

"Crno-beli" su doživeli i četvrti poraz u "Top 16" Evrolige, a posle večerašnjeg neuspeha Partizan nema nikakve šanse da se plasira u četvrtfinale najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Božić je pogodio trojku u poslednjoj sekundi utakmice, ali...

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kaukenas sa 17 poena, dok su Stonruk i Mos ubacili po 10. Milovan Raković je postigao osam poena, dok Marko Jarić nije uspeo da se upiše u listu strelaca. U ekipi Partizana najbolji je bio Jan Veseli sa 17 poena, dok je Kurtis Džerels ubacio 16.

Efes Pilsen će sutra od 19,30 časova dočekati ekipu Reala u meču drugog kola grupe G "Top 16" Evrolige. Prvo mesto na tabeli drži Real sa tri pobeda, dok Montepaski ima po dva trijumfa i poraza. Efes Pilsen je zabeležio dve pobede i poraza, dok je Partizan poslednji sa četiri neuspeha.

Peto kolo u grupi G biće odigrano 24. februara, a sastaće se: Montepaski - Efes Pilsen i Partizan - Real.

Ekipe su oprezno ušle u meč, a prve poene na meču postigli su domaći koji su poveli 2:0. Partizan je serijom 9:2 u četvrtom minutu stigao do vođstva od 9:4. Međutim, domaći košarkaši su iskoristili nekoliko grešaka igrača Partizan u i u sedmom minutu došli do prednosti od 11:10. "Crno-beli" su serijom 6:0 u devetom minutu poveli 16:11. Partizan je uspeo da prvih 20 minuta reši u svoju korist rezultatom 20:12.

"Crno-beli" su u 11. minutu prvi put stigli do dvocifrene prednosti (22:12). Montepaski je u 15. minutu smanjio na 26:20, ali je Kecman trojkom doneo prednost Partizanu od 29:20. Ekipa iz Sijene je zaigrala angažovanije i u 18. minutu izjednačila na 31:31. Domaći košarkaši su uspeli da dođu do vođstva od 38:34, ali je Veseli trojkom u poslednjim sekundama prvog dela meča smanjio prednost Montepaskija na 38:37.

Partizan je na početku drugog poluvremena serijom 8:0 poveo u 24. minutu 45:38. "Crno-beli" su u većem delu treće četvrtine održavali prednost od šest do osam poena. Međutim, italijanski klub je u 29. minutu smanjio vođstvo gostiju na 53:51. Partizan nije iskoristio napad, a domaći su pogodili za 53:53.

Beograđani su početkom poslednje četvrtine ponovo imali prednost od četiri poena, ali je Montepaski u 35. minutu smanjio na 60:59. Samo minut kasnije bilo je 64:60 za klub iz Sijene. Partizan je uzvratio serijom 5:0 i ponovo poveli 65:64.

Dva minuta pre kraja meča bilo je 66:66, a Partizan je propustio nekoliko napada da dođe u vođstvo. Domaći su u poslednji minut ušli s vođstvom od tri poena, ali su sigurnom igrom zadržali prednost i zasluženo su stigli do pobede.

Montepaski: Zisis 9, Hairston 8, Karatero 5, Raković 8, Lavrinovič 6, Kaukenas 17, Res 0, Mihelori 2, Jarić 0, Stonruk 10, Aradori 2, Mos 10.

Partizan: Džerels 16, Kecman 7, Klobučar 2, Jaramaz 0, Lučić 1, Miliosavljević 2, Karić 8, Džavai 8, Božić 5, Gist 8, Veseli 17, Đekić 0.