0
Utorak 05.04.2011.
19:51

Košarkaši Partizana demolirali Zvezdu

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Crvenu zvezdu rezultatom 118:77 (27:21, 35:10, 37:28, 19:18) u meču petog kola Superlige Srbije.

Najefikasniji - Džejms Gist

Zvezda je povela u prvom minutu 2:0, a to je bilo jedino vođstvo crveno-belih na meču. Partizan je brzim kontrama i sigurnom odbranom, serijom od 13:2 stigao do prednosti od 13:4. Crno-beli su najveću prednost u prvoj četvrtini imali u sedmom minutu (20:8). Međutim, crveno-beli su do kraja ovog dela meča smanjili prednost Partizana na 27:21. U ekipi Partizana u prvoj četvrtini briljirao je Gist sa 10 poena.

Šampioni Srbije su u drugoj četvrtini zaigrali angažovanije i već u 13. minutu imali vođstvo od 15 poena (36:21). Crno-beli su serijom 17:0 u 15. minutu poveli s 44:21.

Zvezda je prve poene u drugoj četvrtini postigla u 16. minutu preko Nikolića sa linije slobodnih bacanja. Izabranici Vlada Jovanovića su nastavili sa žestokim ritmom i u nastavku meča, a Partizan je prvih 20 minuta rešio u svoju korist rezultatom 62:31.

Crno-beli su atraktivnom igrom u trećoj četvrtini povećavali prednost iz minuta u minut, a Partizan je u poslednjih 10 minuta meča ušao s vodđstvom 99:59.

Jovanović je pružio šansu i igračima koji su ove sezone imali manju minutažu. Igrači aktuelnog srpskog šampiona održavali su visoku prednost u poslednjoj četvrtini i zasluženo su stigli do ubedljive pobede od 118:77.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Kurtis Džerels i Džejms Gist sa po 17 poena, dok je Raško Katić dodao 16, Nejtan Džavai i Jan Veseli ubacili su po 13. Kod Zvezde najbolji je bio Uroš Nikolić sa 24 poena, dok su Nemanja Nedović i Vujadin Subotić dodali po 12.

Crno-beli su u dosadašnjem delu sezone u Superligi zabeležili četiri pobede i jedan poraz, dok Zvezda ima učinak od jednog trijumfa i tri neuspeha. Partizan će u narednom kolu igrati sa Mega vizurom, dok će Crvena zvezda dočekati FMP.