0
Četvrtak 17.12.2009.
21:41

Partizan poražen u Orleanu

Košarkaši Partizana su nakon tri vezana trijumfa, zabeležili poraz u Evroligi i to na gostovanju Orleanu rezultatom 75:72 (20:27, 19:7, 18:15, 18:23) u okviru 8. kola elitnog takmičenja.

Izabranici Duleta Vujoševića nisu iskoristili svoju prvu meč loptu, ali su od tri ekipe koje konkurišu za dva mesta koja vode među najboljih 16 evropskih ekipa, ipak u trenutno najboljoj poziciji.

Ljetvus Ritas je u sredu izgubio meč protiv gostujućeg Olimpijakosa posle produžetaka 83:89, dok je večeras Efes Pilsen poražen na svom parketu od španske Unikahe sa 77:79, pa će Partizan imati priliku da pobedom nad Litvanskom ekipom u "Pioniru" overi plasman u Top 16.

Partizan sada ima skor od četiri pobede i četiri poraza kao i Ljetvus Ritas, dok Efes Pilsen ima tri trijumfa i pet izgubljenih mečeva. Na čelu tabele su i dalje Olimpijakos i Unikaha sa skorom šest pobeda i dva poraza.

Crno-beli su odlično otvorili utakmicu u Orleanu i brzo su došli do male prednosti od nekoliko poena uglavnom preko raspoloženog centra Aleksa Marića, kao i sa par trojki koje su pogodili Kecman i Božić. Partizan je prvu četvrtinu rešio u svoju korist sa 27:20, ali je u nastavku domaćin zaigrao dosta brže u napadu i angažovanije u odbrani, pa je Orlean do kraja poluvremena uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i povede sa pet poena razlike - 39:34.

Drugo poluvreme je krenulo takođe dobro po domaćina, koji je nastavio da pogađa iz svih pozicija, dok Partizan nije mogao da pronađe svoju igru. Srpskom šampionu su u nastavku najviše nedostajali poena Marića, koji je posle 12 ubačenih poena u prvom poluvremenu, bio bez pogođenog koša sve do poslednjih pet minuta igre.

Orlean je treću deonicu meča rešio u svoju korist sa 18:15, i u poslednjih deset minuta igre se ušlo sa rezultatom 57:49. Francuski tim je na početku poslednje četvrtine uspeo da se odlepi i na 13 poena razlike, ali je Partizan u samom finišu meča dodao gas u napadu i stegao u odbrani, čime je došao do izjednačenja, a onda i do male prednosti 59:62.

U samu završnicu meča ušlo se sa egal rezultatom, a skor se klackao do poslednih 20 sekundi, kada je Roberts pri rezultatu 69:68 za domaćina promašio dva slobodna bacanja, a onda napravio faul koji su domaćini pretvorili u tri poena prednosti 71:68. U penal završnici bolje se snašao domaćin, a Partizan je poslednji napad pokušao da pogodi sa pola terena, ali je lopta pogodila obruč, pa se ovaj izuzetno uzbudljiv meč završio pobedom domaćina rezultatom 75:72.

U redovima crno-belih opet je najbolji bio Aleks Marić sa 20 poena i 11 skokova, a Lester Mekeleb je dodao 13, dok su ostali imali jednocifren učinak. Kod Orleana Amerikanac Sedrik Benks je ubacio 19 koševa uz sedam asistencija, dok su Moerman i Kurti dodali po 11.