7
Četvrtak 17.11.2011.
22:48 >> 01:03h

Neverovatna pobeda Partizana u Milanu!

Košarkaši Partizana napravili su senzacionalan preokret i retko viđen podvig na gostovanju u Milanu, pošto su nadoknadivši čak 21 poen zaostatka, savladali domaći Armani rezultatom 69:65 (14:12, 5:19, 20:25, 30:9) u sklopu 5. kola Evrolige.

Partizan je odlično otvorio meč petog kola Evrolige na gostovanju u Milanu i posle prve četvrtine vodio je sa 14:12, ali onda je u nastavku usledila crna serija od čak 15:0 domaće košarkaše. Armani je drugoi deo igre rešio u svoju korist sa 19 postignutih koševa, dok su se crno-beli zaustavili na samo pet poena za 10 minuta.

Do poluvremena Partizan je šutirao samo sa 32% za dva poena, a od 12 pokušaja da se pogodi trojka, uspešan je bio samo jedan. Uzalud je skok bio na strani gostiju iz Beograda, jer čak sedam minuta nisu uspeli da postignu koš (31:19).

I u trećoj četvrtini Partizan je igrao dosta loše sa dva postignuta poena u uvodnih nekoliko minuta, ali ni 45:24 na semaforu sredinom treće deonice nisu obeshrabrili igrače srpskog šampiona. Uz rezerviste Anđušić, Čakarevića i razigranog Kecmana, Partizan je iz minuta u minuta polako smanjivao prednost italijanskog tima, a onda u završnici utakmice napravio čudesan preokret.

Kada su svojom iznova dobrom igrom probudili nervozu kod rivala, igrači Armanija su počeli da nerezonski šutiraju, što ih je uvelo u niz grešaka. S druge strane, Partizan je igrao srcem i na minut i po pre kraja meča pri rezultatu 63:60 za Armani, Anđušić promašuje trojku u pokušaju za izjednačenje, ali u novom napadu Peković smanjuje na samo poen razlike.

Minut do kraja košarkaši Armanija mobilišu snagu ali gube loptu i kreće napad Partizana koji Kecman ubacuje i donosi vođstvo 63:65. Potom do novog napada i lopte dolazi Ejsi Lo koji posle prekršaja koristi oba bacanja. Italijani u očaju pokušavaju da poprave nepopravljivo pogađaju dva poena, premalo da stignu razgoropađeni Partizan.

Kecman potom pogađa oba slobodna bacanja za konačnih 69:65 i prvu pobedu ali neverovatnu Partizana na gostujućem parketu ovosezonske Evrolige.

I sama činjenica da je poslednja četvrtina dobijena rezultatom 30:9 govori o odlučnosti crno-belih da časno privedu kraju ovaj meč, ali i još više o njihovoj želji da pokažu da pobeda nad Realom u "Pioniru" nije bila slučajnost.

Partizan je predvodio Milan Mačvan sa 18 poena i 11 skokova, a sledio ga je Nikola Peković sa 15. Najefikasniji u Armaniju bio je Danilo Galinari sa 14 poena, dok su Malik Hejrston i Stefano Mančineli postigli po 12.

Trener Partizana Vladimir Jovanović izjavio je da je njegov tim nije gubio nadu ni kada je imao -21 razlike.

Posle pobede u Milanu šampion Srbije sada ima učinak 3/2, dok je ovo Armaniju bio treći poraz. U ostalim mečevima Makabi je savladao ekipu Šarlroa rezultatom 69:59, dok je Real deklasirao Anadolu Efes sa 104:84.

Crno-beli u sledećem kolu igra protiv Anadolu Efesa u Istanbulu.

C grupa:
Makabi - Šarloa 69:59
Armani Milano - Partizan mt:s 65:69
Real Madrid - Anadolu Efes 104:84

Tabela: Makabi 4-1, Real 3-2, Partizan mt:s 3-2, Anadolu Efes 2-3, Armani 2-3, Šarlroa 1-4.