0
Četvrtak 18.10.2012.
23:04

EL: Partizan izgubio od CSKA posle produžetka

Košarkaši Partizana izgubili su posle produžetka od moskovskog CSKA rezultatom 76:71, u meču drugog kola Evrolige koji je odigran u beogradskom "Pioniru".

Odlična partija Lea Vestermana

Izabranici Duška Vujoševića u jednoj od najboljih partija u dosadašnjem delu sezone, nošeni fantastičnim navijanjem imali su u regularnom toku (62:62) i dva šuta iz jednog napada za pobedu, ali na kraju je ipak trijumfovao moskovski tim.

Imali su crno-beli i u dodatnih pet minuta dva puta po četiri poena viška, ali je Miloš Teodosić pokrenuo seriju Moskovljana od 9:0, čime je ovaj meč i prelomljen.

Partizan koji je bio oslabljen neigranjem povređenog plejmejkera Torija Tomasa, bio je potpuno izjednačen tokom celog meča sa jedim od glavnih favorita za osvajanje Evrolige, čime je ova ekipa pokazala da ima veliki potancijal.

Domaćini su sjajno otvorili meč, vodili 11:4, potom i 13:8, a u prvih osam minuta sjajnom odbranom iznudili su čak devet izgubljenih lopti gostiju. Ipak, CSKA tada pravi seriju 11:0 i početkom druge četvrtine prelazi u vođstvo (19:13), koje je sačuvao do kraja poluvremena (39:31).

Prepun "Pionir", koji je tokom čitavog susreta sjajno bodrio crno-bele, video je još hrabriji Partizan u nastavku, a rezultat takve igre bilo je smanjenje prednosti na 46:49 na isteku 30. minuta.

Sredinom četvrte četvrtine, nakon trojke Vestermana Partizan je poveo 55:53 i od tog trenutka ušlo se u egal završnicu. Poslednji napad imao je Partizan, međutim najpre je promašio Bogdanović, a potom i Vesterman, pa je meč rešen u produžetak.

I u nastavku bliži trijumfu bio je Partizan, koji je u 44. minutu vodio 69:65, ali je onda naglo stao i do kraja meča postigao još samo dva poena, uz primljenih 11.

Bogdan Bogdanović bio je najbolji u sastavu Partizana sa 16 poena i šest skokova, jedan manje ubacio je Leo Vesterman, a odličan je bio i Davis Bertans sa 11. Kod gostiju fenomenalan je bio Soni Vims sa 30 poena, Teodosić je postigao 12, Krstić i Erceg po 9, dok je Micov meč završio bez poena.

Ovo je drugi poraz crno-belih, a bez pobede u grupi D su još i Bamberg i Lijetuvos Ritas. U narednoj utakmici Partizan igra 25. oktobra na gostujućem terenu upravo protiv litvanskog Lijetuvos Ritasa, dok CSKA dočekuje nemački Bamberg.