0
Petak 09.11.2012.
22:42

EL: Partizan izgubio i od Bamberga

Košarkaši Partizana nisu uspeli da zabeleže prvu pobedu ni u 5. kolu Evrolige, pošto su večeras u "Pioniru" izgubili od nemačkog Bamberga sa 72:77 (16:16, 25:17, 21:22, 10:22).

Jako male šanse za prolazak u Top 16 - košarkaš Partizana Dejan Musli

Kao što su i najavljivali, crno-beli su ostavili srce na terenu kako bi zabeležili prvu, veoma važnu pobedu u ovogodišnjem izdanju Evrolige, ali uprkos vođstvu od devet poena u poslednjoj četvrtini, nisu uspeli u svojoj nameri.

"Pionir" je kao i do sada bio prepun, a nakon uvodnog ispitivanja snaga prva četvrtina je završena nerešeno 16:16. Crno-beli su potom napravili sjajnu seriju od 16:2 i na poluvreme su otišli sa prenosšću od sedam poena razlike 41:33.

U drugom poluvremenu Partizan je sigurno čuvao prednost od šest do osam poena, ali u samoj završnici Gavel je sa šest vezanih poena slomio crno-bele, koji čak dva i po minuta nisu uspeli da ubace koš, pa je poslednja četvrtina izgubljena sa 10:22.

Gosti su stigli do 70:70 na minut pre kraja, a potom su napravili i ključnu prednost, dok se crno-beli pod velikim pritiskom nisu snašli, pa su na kraju gosti slavili 77:72.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Lučić sa 17 poena i sedam skokova. Gagić je takođe postigao 17 poena, a imao je i sedam uhvaćenih lopti. Kod gostiju je najefikasniji bio Boštjan Nahbar sa 19 postignutih poena i šest skokova.